Królestwo w budowie
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.8 kg
Ocena
6.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
średniowiecze (Medieval)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
687
Ocena na BGG
6.94/10 na 23224 głosy
Nazwa oryginalna
Kingdom Builder
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
--------- (Chaining)
zarządzanie obszarami (Enclosure)
sieć ruchu (Grid Movement)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
plansza modułowa (Modular Board)
budowa dróg (Network and Route Building)
budowa schematów (Pattern Building)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
--------- (Variable Set-up)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 35 do 55 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2014
Autor
Donald X. Vaccarino
Pudełko zawiera
*8 modułów planszy
*28 płytek lokacji
*160 osad
*4 znaczniki złota
*1 płytka gracza rozpoczynającego
*35 kart
*8 kart pomocy
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Królestwo w Budowie

Opis

Gra autora Dominiona !!!

Każde potężne królestwo przechodziło ten okres. Czas ciężkiej pracy, zasiedlania podległych terenów, a teraz Ty zostałeś wmieszany w samo jego centrum! „Królestwo w budowie” to strategiczna gra o prostych zasadachaopowiadająca o samym początku mocarstwa. Gracze wcielają się w pionierów imperium i spróbują jak najkorzystniej rozlokować swoje osady- by zyskać największą liczbę punktów zwycięstwa.

„Królestwo w budowie” w pudełku oferuje nam aż osiem części planszy- przy rozgrywce wybieramy cztery i układamy je w dowolnej konfiguracji, tak by tworzyły kwadrat. Następnie umieszczamy po dwa kafelki lokacji na każdym zaznaczonym terenie i losujemy 3 (z 10) karty Punktacji- są to warunki dla danej partii „Królestwa w budowie”. Za każdym razem są one inne, co sprawia, że rozgrywka jest różnorodna i wymaga od uczestników szerszego spojrzenia na strategię. Przykładową kartą Punktacji jest Górnik- na koniec gry dostaniemy bonusowe punkty za osady graniczące z górami. Jak wygląda rozgrywka? W swojej turze gracz dociąga kartę Lokacji- przedstawiającą one doliny, łąki, pustynie, lasy. Jeśli gracz nie ma jeszcze swoich osad, może się rozmieścić w dowolnym miejscu na planszy stawiając tam 3 swoje chatki. W późniejszych turach wymagane jest by osady ze sobą graniczyły. Jeśli zdarzy się tak, że istniejące osady gracza nie graniczą z Lasem, może on znowu w dowolnym polu Lasu położyć swoje 3 budynki. Gra toczy się do momentu, aż jednemu z graczy skończą się pionki chat- wtedy pozostali dogrywają ostatnią rundę i podliczamy punkty zgodnie z kartami Punktacji.

Bardzo prosta gra. Po przeczytaniu krótkiej instrukcji w partii brać może udział nawet totalny laik w dziedzinie gier planszowych! A jednocześnie przy prostej mechanice, zapewnia pole do popisu wytrawnym strategom i ekonomom. „Królestwo w budowie” to tytuł stworzony przez autora popularnej gry „Dominion”! Przekonajcie się, że bez budowania talii, ta gra również jest emocjonująca i często trafi na stół!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-09-09 16:10:33
krolestwo w budowie