Cyklady: Tytani
Pudełko wymiary
27 x 40 x 6 cm
27 x 40 x 6 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
8.06
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
starożytność (Ancient)
rozbudowa miasta (City Building)
cywilizacyjna (Civilization)
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
walka (Fighting)
figurkowa (Miniatures)
mitologia (Mythology)
Ocena na BGG
8.06/10 na 2186 głosy
Nazwa oryginalna
Cyclades: Titans
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
ruch po obszarach (Area Movement)
licytacja (Auction/Bidding)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
dociąganie kart (Open Drafting)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2021
Autor
Bruno Cathala
Nazwa oryginalna
Cyclades: Titans
Ocena na BGG
8.07
Poziom trudności
3.09 na 5
Jest to dodatek do serii Cyklady

Opis

Wojna wciąż trwa!

Już 6 państw-miast pogrążonych jest w konflikcie o dominację nad Cykladami! Każde z nich liczy na pomoc bogów! I każde jest przekonane, że to pod jego panowaniem Grecja osiągnie najwięcej!

Oto dodatek do gry Cyklady. „Tytani” wprowadzają kilka elementów, dzięki którym konflikt stanie się jeszcze bardziej krwawy. Przede wszystkim samych Tytanów i boga Kronosa. Zdobywanie łaski ojca bogów przebiega w taki sam sposób jak w podstawowej rozgrywce. Nagrodą za wygraną licytacje jest Tytan lub darmowy budynek bogów z podstawowej wersji gry Cyklady. Sami Tytani liczą się jako jednostka. Ale dzięki swojej potędze mogą zmusić armię do ruchu bez konieczności wylicytowania Aresa!

Do gry z dodatkiem „Cyklady: Tytani” wchodzą także boskie artefakty- są to karty (i odpowiadające im figurki), które należy wtasować w Talię Potworów. W taki sam sposób będą się one pojawiały w grze. Jeśli ktoś wykupi z toru potworów boski artefakt, natychmiast bierze figurkę mu odpowiadającą i umieszcza na planszy. Od teraz dzięki jego mocy gracz zyskuje dodatkowe korzyści. Np. Buty Hermesa pozwalają dowolnie przelatywać armii między wyspami. Jeśli gracz zyska pięść artefaktów, gra automatycznie się kończy jego zwycięstwem! Już nie tylko metropolie zapewniają laur zwycięstwa.

A jeśli chodzi o metropolie „Cyklady: Tytani” wprowadzają do rozgrywki wyspecjalizowane miasta. Każe zyskuje indywidualne cechy, pomagające w wojnie!

Konflikt który ogarnął Cyklady” skupił się teraz na dwóch większych wyspach. „Tytani” rozgrywani są na zupełnie nowej planszy- wysp podzielonych na terytoria. Bliskość wrogich armii jeszcze nie była tak odczuwalna!

Tym bardziej, że „Cyklady: Tytani” zapewniają pełen komplet komponentów by wprowadzić 6 (fioletowego) gracza. Zaprezentowane zostały także zasady gry kooperacyjnej, lub alternatywne warunki rywalizacji!

Jeśli Cyklady były doskonałe, z dodatkiem „Tytani” stają się idealne! Klimat jest zachowany. Wciąż prowadzimy wojnę w starożytnej Grecji, napuszczamy na przeciwników wojsko i potwory. Ale teraz napięcie rośnie, gdy we wrogich rękach błyszczy boski Kaduceusz, a armia składa się z przerażających tytanów! Dodatek „Cyklady: Tytani” został zaprojektowany tak, by można go było połączyć z jednym lub kilkoma rozszerzeniami z „Cyklady: Hades”

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-09-11 15:50:43