Story Cubes
Pudełko wymiary
7.5 x 8 x 3 cm
7.5 x 8 x 3 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
6.24
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
The Creativity Hub
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
3218
Ocena na BGG
6.24/10 na 3842 głosy
Nazwa oryginalna
Rory's Story Cubes
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
opowiadanie (Storytelling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 1 do 12 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Edycja
1
Rok premiery
2005
Rok wydania
2012
Ocena na BGG
6.28
Pozycja na BGG
2650
Poziom trudności
1.12 na 5
Pudełko zawiera
*9 kości
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Story Cubes

Opis

„- Pewnego razu zagrałem ze znajomymi w świetną grę! Rzucaliśmy kostkami, doskonale się bawiliśmy i śmialiśmy się z najróżniejszych skojarzeń i rozwiązań jakiami raczyli nas Narratorzy…”- akurat ta wypowiedź nie jest zmyślona! Chodzi o Story Cubes Kości Opowieści! Niepowtarzalną przygodę w świecie fantazji. Grę, w której zachwycisz wszystkich kreatywnością swojej wyobraźni!

Story Cubes Kości Opowieści to rozrywka w której liczba graczy nie ma znaczenia. Oczywiście im więcej osób tym weselej i bardziej twórczo, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś sam spróbował swoich sił, tylko dla satysfakcji! Cała trudność Story Cubes to rzut kośćmi. W eleganckim pudełeczku dostajemy ich 9, ozdobionych przeróżnymi obrazkami. Zadaniem gracza jest rzucenie nimi, wybranie jednego z obrazków i rozpoczęcie opowieści od słów „dawno, dawno temu…”, lub „Pewnego razu…”. (prawdę mówiąc, rozpocząć też możemy według własnego pomysłu. Na tym polega moc Story Cubes Kości Opowieści, jedynym ograniczeniem jest Wyobraźnia!) Uwaga! Historię trzeba snuć tak, by każdy z obrazków, przynajmniej raz się w niej pojawił.

Pamiętajmy, że to tylko ogólne założenia. Grać można na wiele sposobów. W Story Cubes brak rywalizacji, ale „dla sportu” można ją wprowadzić. Rzućcie wszystkimi kostkami i każdy chętny niech opowie swoją wersje o wyrzuconych obrazkach, głosujcie czyja brzmi lepiej, bądź płynniej. Układajcie razem historię, lub niech każdy rzuci swoją kostką i w kolejności dodawajcie po jednym zdaniu wplatając w opowieść wynik rzutu! Story Cubes Kości Opowieści to brak ograniczeń! Przede wszystkim to najbardziej pomysłowe i kreatywne spojrzenie na kostki do gry!

Liczne wykorzystanie Story Cubes sprawia, że gra zajmuje 1 miejsce w realizacji zajęć twórczego myślenia, w świetlicach, na wyjazdach, zajęciach teatralnych i integracyjnych! Cudowne Kości Opowieści doczekały się wielu rozszerzeń i różnych wydań! Spróbuj urozmaicić podstawowy zestaw i przekonaj się jak daleko sięga Twoja wyobraźnia!

Nagrody i wyróżnienia

  • Zabawka Roku
    Zabawka Roku ()
    2017 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-11-21 15:56:15