xxxxAbyss (edycja angielska)
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
7.33
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Asmodee Editions
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
mitologia (Mythology)
żeglarstwo (Nautical)
science Fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
401
Ocena na BGG
7.33/10 na 14911 głosy
Nazwa oryginalna
Abyss
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
zarządzanie ręką (Hand Management)
pamięć (Memory)
dociąganie kart (Open Drafting)
igranie z losem (Push Your Luck)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielskie
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2020
Autor
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Pudełko zawiera
*71 kart Eksploracji
*35 kart Lordów
*20 Miejsc
*20 żetonów Potworów
*znacznik Zagrożenia
*żetony klucza
*perły (sztuczne ;) )
*plastikowe kubeczki w kształcie muszli
*plansza
*instrukcja

Opis

Zostań Władcą Otchłani!

Tam na dnie oceanów, w głębokich odmętach żyje ludność Głębi, a właśnie Ty dostałeś szanse zasiąść na ich tronie. Abyss (Otchłań) to zachwycająca klimatem gra karciana dla 2 do 4 graczy. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa. Otrzymujemy je za sojuszników, popierających nas Lordów, oraz za sprawowanie kontroli nad obszarami podwodnej krainy.

Przygotowując Abyss planszę rozkładamy na środku, a talię Sojuszników (mniejszą) i Lordów (większą) kładziemy na wyznaczonych miejscach, natomiast Płytki Lokacji w stosiku obok obszaru gry. Na widoku ustawiamy także Wskaźnik Zagrożenia, a każdemu z graczy rozdajmy pojemnik- muszelkę, w którym będą przetrzymywane perły- walutę Otchłani. Po odsłonięciu wierzchniej płytki Lokacji i 6 wierzchnich kart Lordów możemy rozpoczynać naszą przygodę w Głębinach! W swojej turze gracz ma trzy możliwości- może odsłonić wierzchnią kartę Sojuszników- zabrać ją dla siebie bądź sprzedać sąsiadowi po lewej. Jeśli pierwsza karta mu nie odpowiada, może odkrywać dalej (tak aż do 6 razy!). Sojusznicy różnią się między sobą wartością i kolorem, a by w następnych turach pozyskać Lordów będziemy musieli zapłacić im odpowiednimi sprzymierzeńcami (np. potrzeba 3 Sojuszników, z czego jeden musi być czerwony, drugi zielony). Jeśli do naszych planów pasuje czwarta odsłonięta karta Sojuszników zabieramy ją, a poprzednie trzy układamy kolorami (zakryte!) na odpowiednich polach na środku planszy. Uwaga! W talii Sojuszników czają się Wrogowie! Możemy z nimi podjąć walkę- dostać nagrodę wyznaczaną przez Wskaźnik zagrożenia (żetony zagrożenia, perły, klucze) lub zignorować go, a Wskaźnik przesunąć o jeden. Drugą możliwą akcją, którą gracz może podjąć w turze jest właśnie pozyskanie Sojuszników danego koloru w ciemno- warto więc zapamiętywać jakie wartości już w grze się pojawiły! Trzecią możliwością jest „zakup” Lorda. Jak wyjaśnione było wcześniej, za Lordów Otchłani płacimy Sojusznikami- odrzucamy wszystkie karty potrzebne do zakupu na stos kart odrzuconych, zostawiając sobie jedną z najniższym wynikiem. Wybrany Lord ląduje przed graczem, pomagając swoją cechą specjalną. Wyłożone karty Lordów możemy uzupełniać w trakcie gry płacąc za każdego nowoodkrytego jedną perłę, lub jeśli zostaną tylko dwaj odkryci gra automatycznie uzupełnia wszystkie puste pola, a gracz który miał wybór spośród dwóch otrzymuje dwie perły z banku. Ostatnią rzeczą jest sprawdzenie czy kontrolujemy Lokację- Lordowie dają nam klucze. Jeśli zgromadzimy ich trzy, możemy wziąć Lokację odkrytą bądź ze stosu. Uwaga! Kładziemy ją tak by przysłoniła cechy Lordów- nie będziemy mogli z nich już korzystać. Gdy ktoś zgromadzi 7 dużych kart Lordów Otchłani, gra Abyss dobiega końca. Podliczamy punkty za Lokacje, Lordów, Sojuszników i za żetony zagrożenia.

Karciana gra z Głębią! Abyss jest niesamowitą przygodą w podmorskim świecie o prostych zasadach, ale wymagająca od graczy obserwacji, myślenia i podejmowania decyzji! Mechanika gry doskonale sprawdza się zarówno na 2 jak i na 4 osoby! Sprawdź, że Abyss to nie tylko niezwykłe grafiki i nietypowe pudełko, ale fantastyczny i emocjonujący wyścig do tronu ludu Głębin!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (65x100 mm) Griffin 100 sztuk
  Koszulki Rebel (65x100 mm) Griffin 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (65x100 mm) Griffin Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (65x100 mm) Griffin Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-09-25 14:55:10
abbys. abbyss