Asteriks i spółka
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Reiner Knizia

Opis

Zasiądź z ulubionymi bohaterami komiksu „Asterix i Obelix” do nowej gry planszowej! Wydawnictwo Egmont- zapewniające zawsze dobrą zabawę- zabierze nas teraz na klimatyczną podróż po rysunkowym świecie Niezdobytej Wioski Galów! „Asterix i spółka” to połączenie klasycznego memory i gry imprezowej. Jak się w to gra? Prosto!

7 żetonów przedstawiających przedmioty, postacie i zwierzęta, w różnych kolorach, ustawiamy na środku stołu. Dobieramy im z talii (pasujące kolorem) karty i kładziemy obok nich. Uczestnicy mają parę chwil na zapoznanie się z przedmiotami widniejącymi na kartach, po czym obracamy je rewersem do góry i rozpoczynamy grę „Asterix i spółka”. W każdej turze, z przetasowanej talii, będziemy wykładać jedną kartę. Kolor karty określa spod jakiego żetonu będziemy próbowali zdobyć punkt. Osoba, która pierwsza przypomni sobie jaki przedmiot był na zakrytej karcie obok żetonu i krzyknie nazwę, zdobywa ją. Jeśli się pomyliła, odkłada ją (nikomu nie podpowiadając!) i szansę maja inni gracze. Jeśli żeton zostanie bez karty (bo ktoś ją zdobędzie), należy położyć przy nim zakrytą kartę, która została odsłonięta na początku tury. W ten sposób obrazki pod żetonami będą się zmieniać, zachowując graczy w ciągłej czujności. Gra kończy się w momencie wyczerpania talii głównej. Gracze podliczają zdobyte karty, a osoba z największą ich ilością zostaje ogłoszona zwycięzcą! 

Ćwicz pamięć w dynamicznej formie gry imprezowej! „Asterix i spółka”, to naprawdę proste zasady, porządne wykonanie i eksplozje śmiechu! Nie daj się zaskoczyć, bądź czujny, zdobądź najwięcej kart i wygraj! Pogratulują Ci wtedy nawet najwięksi mocarze Galii!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-09-25 15:05:53