Cappuccino
Pudełko wymiary
23 x 33 x 4 cm
23 x 33 x 4 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
6.21
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
Pozycja na BGG
6661
Ocena na BGG
6.21/10 na 540 głosy
Nazwa oryginalna
Cappuccino
Mechaniki
zarządzanie obszarami (Enclosure)
sieć ruchu (Grid Movement)
plansza modułowa (Modular Board)
Wydanie
polskie
Instrukcja
Polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Charles Chevallier
Pudełko zawiera
*64 plastikowe kubki w 4 kolorach
*instrukcja

Opis

Przerwa na kawę!

„Cappuccino” to elegancka gra logiczna uprzyjemniająca czas porannej czy popołudniowej przerwy na małą czarną! 2 do 4 graczy, cztery apetyczne kolory pionków-kubeczków, szybka rozgrywka, proste zasady, sporo satysfakcji i prześliczne latte arty- czego chcieć więcej?

„Cappuccino” rozpoczynamy od losowego ustawienia wszystkich kubeczków na środku stołu, tak by stykały się krawędziami. W wariancie zaawansowanym istnieje możliwość, że każdy rozstawia swój kolor. Gracz w turze wybiera jedną ze swoich kaw i przekłada ją na sąsiedni kubek. W ten sposób powstanie stos kubeczków. Celem gry jest ułożenie jak największej ilości takich wieżyczek, na których szczycie znajdować się będzie nasz kolor. Nie ma reguły określającej który kubeczek poruszamy, ani w jakiej kolejności. Nie jest też zabronione poruszanie tylko jednym kubeczkiem, czy jedną wieżą kubeczków. Dwie najważniejsze zasady ograniczające ruch są następujące: po pierwsze kubeczki nie mogą przeskakiwać luk powstałych w wyniku przesunięcia jakiejś innej kawy- możemy przeskakiwać tylko na sąsiadujące bezpośrednio z nami. Po drugie wskakiwać możemy tylko na równe bądź niższe wieżyczki. Gra kończy się w momencie, gdy już żaden gracz nie będzie miał możliwości ruchu.

Przesuwaj swoje kawy ostrożnie i rozsądnie, odcinaj przeciwników, aby zbudować najwięcej stosików, na których królować będzie Twój latte art! „Cappuccino” jest proste do wyjaśnienia, szybkie do zrozumienia, przyjemne w rozgrywce! Gra doskonała dla kawoszy, ale nie tylko! „Cappuccino” daje mnóstwo satysfakcji, płynącej już z samego uczestnictwa w grze!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-09-25 15:12:15
capucino