Kingsport Festiwal
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.4 kg
Ocena
6.66
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
kości (Dice)
fantasy (Fantasy)
horror/groza (Horror)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
2410
Ocena na BGG
6.66/10 na 2405 głosy
Nazwa oryginalna
Kingsport Festival
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
umieszczenie pracowników z kostkami (Worker Placement with Dice Workers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Andrea Chiarvesio, Gianluca Santopietro
Pudełko zawiera
Instrukcja
Plansza
20 kart Wielkich Przedwiecznych
*16 kafelków Budynków
*5 żetonów Kultu
*4 znaczniki Ataku
*110 kart
*161 drewnianych elementów
*6 znaczników punktów
*75 dysków wpływów
*65 kolorowych kostek
*15 kości do gry

Opis

Po co wybierać mniejsze zło?

W Kingsport święto… i to nie byle jakie. Raz w stuleniu, grupa obcych sobie ludzi spotyka się po kryjomu w mieścinie niedaleko Arkham. Po co? By podtrzymać starożytne tradycje swoich przodków. Mimo iż ludzie Ci widzą się po raz pierwszy w życiu, dobrze wiedzą (z opowiadań dziadków, pradziadków) po co się tu znaleźli. Muszą odprawić bluźnierczy rytuał. Święto zwane „Kingsport Festival” podczas którego przyzwane zostanie pradawne bóstwo…

…tak jest! Oto gra w której zamienimy się rolami! Znacie „Horror w Arkham”? Czas na małe odświeżenie! W „Kingsport Festival” to nam przypada rola „tego złego”, a gra będzie próbowała nas powstrzymać. Jak to wygląda? Do planszy zasiada od 3 do 5 osób, wszystkie komponenty (a jest ich sporo!) należy rozłożyć według poleceń instrukcji. Gracze otrzymują elementy w swoim kolorze i możemy rozpoczynać 12 rund „Kingsport Festival”! Na początku ustalamy kolejność (przez rzut kostkami). „Faza Wzywania” to moment w którym rzuty kostkami pozwalają nam zwrócić na siebie uwagę Przedwiecznego. By się pojawił na Kostach trzeba uzyskać odpowiednią ilość oczek- zaznaczoną na jego arkuszu. Możemy przyzwać nawet kilka monstrów- w zależności jakie decyzje podejmiemy i w jaki sposób będziemy zarządzać kostkami. By podbić wyniki możemy poświęcić Poczytalność- ale czy warto tracić zmysły? Pomocnicze mogą się tu okazać również mroczne zaklęcia (zakupione we wcześniejszych rundach). Przyzwani Przedwieczni obdarzają kult odpowiednimi darami- magią, punktami zwycięstwa, zniszczenia, śmierci itp. „Faza Ekspansji” polega na szerzeniu założeń swojego kultu na ulicach miasta. Możemy w niej „zakupować” kolejne lokacje i poszerzać zasięg swoich wpływów. Po tej fazie, odsłaniamy kartę wydarzenia. Tutaj w drogę mogą wejść nam Badacze. Porównanie współczynników siły obu stron przynosi nam pozytywny, lub negatywny efekt. Po rozpatrzeniu, tura „Kingsport Festival” się kończy, a my podliczamy punkty i rozpoczynamy kolejną turę.

Świetne grafiki, klimatyczne opisy i mnóstwo zależnych! A co najciekawsze, zmieniamy położenie względem „Mitów”. Jak w standardowych grach strach o nich wspominać, w „Kingsport Festival” stają się one dla nas wyrocznią i skarbnicą wiedzy. Czy nasz kult wystarczająco spodoba się Przedwiecznym? Czy noszenie czarnych szat z głębokimi kapturami to tylko objaw naszego szaleństwa, niegroźnego dla miasta?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-09 15:37:15