Munchkin Conan
Pudełko wymiary
14 x 21 x 4 cm
14 x 21 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.46
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
komiks (Comic Book / Strip)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
6951
Ocena na BGG
6.46/10 na 441 głosy
Nazwa oryginalna
Munchkin Conan
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
wzajemne zniszczenie (Take That)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 60 do 120 min.
Rok wydania
2014
Autor
Steve Jackson (I)
Jest to samodzielna gra do serii Munchkin

Opis

Uwaga! Wyjątkowo wypasione skarby!

Znany wszystkim Munchkin stał się wyjątkowo okrutny. Teraz może gryźć, kopać i wyzywać swoich wrogów (oczywiście na pojedynek!)- Munchkin stał się Barbarzyńcą! Ta wersja gry „Munchkin Conan” oparta jest o kanon opowieści opiewających epickiego bohatera Roberta E. Howarda. Conan staje się pełnoprawnym Munchkinem w świecie pełnym Munchkinów. Świetnie się sprawdzi przy zabijaniu potworów i grabieniu łupów. Szczególnie przy tym drugim! Zrabuje, sprzeda i zwędzi kolejne!

Grę rozpoczynamy dzieląc karty na dwie talie- drzwi i skarbów. Z tej pierwszej potasowanej rozdajemy graczom po 5 kart. „Munchkin Conan” jest dość charakterystyczną grą w której wszelkie spory należy rozstrzygać głośną kłótnią, w tym spór o pierwszego gracza (można to zrobić klasycznie, przez rzut kostką, ale po co?). W swojej turze odkrywamy wierzchnią kartę z talii drzwi i sprawdzamy co nas czeka. Może to być klątwa lub drogocenny skarb. A może to być potwór! Wtedy rozpętuje się krwawa walka, w której rzucamy kostką za swojego Munchkina i potwora. Dodajemy takie bonusy jak swoje poziomy, dodatkowe przedmioty, broń i porównujemy wynik. Pokonany potwór daje poziomy i skarby, a jego kobiety płaczą. Zwycięski potwór poniża nas i zmusza do ucieczki, a wtedy nasze kobiety płaczą. (Walka to doskonały moment, żeby pogrążyć tych którym idzie lepiej od nas i rzucać dodatkowe bonusy na potwora!). W ten sposób będziemy rozgrywali tury, aż ktoś zdobędzie 10 poziom (z uwzględnieniem, że ostatni musi być zdobyty przez zabicie potwora!).

Gra „Munchkin Conan” to doskonały pretekst by zachowywać się przy stole jak ostatnia świnia- w końcu jesteśmy barbarzyńcami! Miażdżenie przeciwników, zgarnianie złota i skarbów, wyśmiewanie się z porażek współgraczy! Uwaga! W celu zwiększenia ilości skarbów, poziomów i potworów „Munchkina Conan” śmiało można łączyć z innymi grami typu „Munchkin.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA 100 sztuk
    Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA 100 sztuk
    liczba sztuk: 2
  • Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA Premium 100 sztuk
    Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA Premium 100 sztuk
    liczba sztuk: 2

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-09 15:55:05