Ucieczka: Œwištynia Zagłady
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 1 do 5 osób
Czas gry
10 min.
Rok premiery
2012
Rok wydania
2014
Autor
Kristian Amundsen Østby
Pudełko zawiera
*19 płytek komnat
*plansza na kryształy
*25 kryształów
*25 specjalnych kostek (po 5 na gracza)
*5 pionków graczy
*5 żetonów graczy
*płyta cd
*instrukcja
*dodatek Piaski czasu (klepsydra)
*dodatki Skarby i Klštwy

Opis

Przeżyj przygodę w stylu Indiany Jonesa!

„Ucieczka: Œwištynia Zagłady” to rewelacyjna okazja do sprawdzenia wytrzymałoœci na stres i zaspokojenia rzšdzy przygód, a wszystko w formie œwietnej zabawy! Ta prosta kooperacyjna gra to niepowtarzalny klimat, oraz mnóstwo œmiechu i emocji przy minimalnie krótkim czasie rozgrywki.

Spróbuj swoich sił sam lub z zespołem maksymalnie 5-osobowym. By rozpoczšć przygodę w „Œwištyni Zagłady” kafelek startowy kładziemy na œrodku, a na nim pionki uczestników. Przetasowany stos komnat Œwištynnych układamy obok. Płytę CD dołšczonš do gry umieszczamy w odtwarzaczu i niech rozpocznie się „Ucieczka”! Celem gry jest znalezienie wyjœcia ze œwištyni- ukryte jest ono w jednym z ostatnich z 4 kafelków komnat w stosie. Jak je odkryć? Gdy z głoœników rozlegnie się krzyk „UCIEKAJCIE!” wszyscy gracze jednoczeœnie (bez podziału na tury) rzucajš kostkami, tak by uzyskiwać odpowiednie kombinacje symboli. Np. By odkryć kolejnš komnatę potrzeba dwóch zielonych ludzików, a żeby do niej wejœć symbolu pochodni i klucza. Pamiętajmy, że „Ucieczka: Œwištynia Zagłady” to gra kooperacyjna i jesteœmy zespołem. Wygrywamy wszyscy, jeœli zdšżymy uciec, albo nikt, jeœli chociaż jeden poszukiwacz zostanie w budynku, gdy z płyty poleci odgłos zawalania się Œwištyni. Współpraca jest kluczem! Możemy sobie podrzucać symbole i pożyczać kostki! Byle szybko!

Zmierzcie się ze Œwištyniš Zagłady! Jesteœcie w stanie wyjœć? Czy 10 minut to za mało? Spróbuj tych emocji skumulowanych w tak małym odcinku czasu, a na jednej rozgrywce się nie skończy! Dla prawdziwie głodnych wrażeń „Ucieczka: Œwištynia Zagłady” oferuje dwa rozszerzenia „Skarby i Klštwy” oraz „Piaski Czasu” (już zawarte w pudełku!). Biegaj po komnatach, szukaj wyjœcia i nie zapomnij o kapeluszu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-20 16:04:22