Lords of Xidit
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
2.2 kg
Ocena
7.08
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
907
Ocena na BGG
7.08/10 na 6263 głosy
Nazwa oryginalna
Lords of Xidit
Mechaniki
planowanie ruchu (Action Queue)
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
--------- (Auction: Sealed Bid)
--------- (Highest-Lowest Scoring)
transport (Pick-up and Deliver)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
--------- (Programmed Movement)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Régis Bonnessée
Jest to samodzielna gra do serii Lords of Xidit

Opis

Przepiękna kraina Xidit jest zagrożona!

Eony temu, źródło wszelkiego zła- Mroczny Pan, został przez Starszych Bogów pokonany i zamknięty w urnie. Od tamtej pory panuje spokój, cywilizacje się rozwijają, organizowane są turnieje Arcymagów, na świecie panuje pokój. Legenda mówi, że kiedyś wieko urny zostało lekko uchylone, a z miasta, w którym się aktualnie znajdowała nie zostało nic. Teraz koszmar może się powtórzyć! Plotka głosi, że Mroczny Pan opuścił urnę i uwolnił niebezpieczne potwory i zniewolił miasta. „Lords of Xidit” to fantastycznie wykonana gra RPG, w której gracze wcielają się w wybawicieli Xidit!

Do jednej rozgrywki może zasiąść od 3 do 5 uczestników. Przepiękną planszę ustawiamy na środku, znacznik rund na polu „zero”. Gracze wybierają swój kolor i otrzymują zasłonkę, stopnie wieży magów i znaczniki bardów. W miastach układamy krążki z figurkami, a w pięciu z nich startowe potwory. Możemy rozpoczynać przygodę z „Lords of Xidit”! Runda dzieli się na poszczególne fazy- pierwszą z nich jest planowanie. Gracze ustawiają za pomocą zasłonki i specjalnych liczników sześć akcji. Określają one czynności, które postać gracza będzie wykonywać. Może to być podróż wybranym traktem, pozyskanie rekrutów, walka z potworem, czekanie. Wybrane akcje będziemy wykonywać naprzemiennie z innymi graczami. By pokonać potwora, potrzebujemy rekrutów- każda z bestii, ma jasno określone, których rekrutów musisz poświęcić by ją ukatrupić. Po pokonaniu potwora, możesz zdecydować po jaką nagrodę sięgasz- wolisz otrzymać nagrodę w złocie, zbudować poziom wieży maga, czy oznaczyć sąsiednie krainy swoimi znacznikami bardów? Jak pozyskać rekrutów? Wystarczy wejść do miasta oraz mieć zaznaczoną akcje pozyskania- bierzemy wtedy żołnierza jednego koloru i przekładamy go z dysku miasta, za naszą zasłonkę. W „Lords of Xidit” wszystko przynosi korzyści w bardzo oryginalny sposób. Na początku gry, losowo wybieramy w jakiej kolejności punktować będą złoto, bardowie i wieże magów. Jest to ważne ponieważ, w każdym etapie punktowania odpada jeden gracz- ten z najmniejszą liczbą punktów. Ten ciekawy zabieg, wymusza na nas zharmonizowany rozwój. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów zwycięstwa w ostatnim etapie!

Przepiękna kraina Xidit, znana z turnieju czarodziejów w „Seasons (Pory Roku)” potrzebuje Cię! Uwolnij ją spod jarzma Mrocznego Pana i pozwól się na nowo cieszyć urokami życia! „Lords of Xidit” jest bardzo przyjemną i płynną grą. Ciekawie sprawdza się mechanizm planowania i punktowania. Gra która cieszy oko i zapewnia sporo rozrywki- spróbuj! Dodatkowo, jako niespodzianka, w zestawie „Lords of Xidit” znajdują się 2 promocyjne karty do gry „Seasons (Pory Roku)”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-20 16:17:02