Urban Panic
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
5.59
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
rozbudowa miasta (City Building)
ekonomiczna (Economic)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
19788
Ocena na BGG
5.59/10 na 137 głosy
Nazwa oryginalna
Urban Panic
Mechaniki
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 60 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Krzysztof Matusik

Opis

Szkicuj plany i wznieś swoje miasto!

Bardzo popularny temat w świecie gier planszowych, ale „Urban Panic” zupełnie go odświeża. Poza świetnym wydaniem, mnóstwem „drewna” i sprawnie działającą mechaniką układania miasta z kafelków, gra oferuje nam coś zupełnie nowego. „Urban Panic” posiada wariant gry imprezowej!

Do stołu zasiada od 2 do 4 graczy. Każdy wciela się w inwestora i próbuje zbudować z kafelków najlepiej prosperujące miasto. Z początkiem rozgrywki wszyscy otrzymują planszę gracza na której zaznaczane są wskaźniki dające punkty na koniec. Zamieszkanie, bezrobocie, ekologia, dochód itp. Budując w mieście nowe kafelki będziemy manipulować znacznikami, a na koniec porównamy ich wartości. Osoba z największą ilością punktów zwycięża „Urban Panic”! Jak to się będzie odbywać? W swojej turze gracz musi wykonać trzy z pośród pięciu dostępnych akcji. Akcje noszą nazwy od pomocników, z których usług będziemy korzystać: Inżynier, Planistka, Burmistrz i Szpieg. Będziemy mogli zabrać kafelki z puli ogólnej do rezerw, wybudować budynek lub zabrać czyjś kafelek z rezerw do naszego miasta! A to tylko jeden z wariantów. Wersja imprezowa „Urban Panic” pozwala zmierzyć się z odpowiedzialnością za miasto i presją czasu! Przekręcamy klepsydrę i szaleńczy wyścig po kafelki rozpoczęty!

„Urban Panic” to doskonała pozycja dla początkujących fanów gier planszowych związanych z budownictwem. Dbaj o liczbę mieszkańców, zapewniaj im prace i obserwuj jak rośnie Twój dochód. A jeśli oba warianty gry ekonomicznej się znudzą zaznaj szaleństwa nietypowej gry imprezowej!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-27 17:33:25