Budowniczowie: Średniowiecze
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.47
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
rozbudowa miasta (City Building)
średniowiecze (Medieval)
Pozycja na BGG
2206
Ocena na BGG
6.47/10 na 4579 głosy
Nazwa oryginalna
The Builders: Middle Ages
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2014
Autor
Frédéric Henry
Pudełko zawiera
* 42 karty robotników
* 40 monet
* 42 karty budynków

Opis

Architekci i robotnicy!

Nadszedł czas wyłonienia najlepszego inżyniera w królestwie! „Budowniczowie: Średniowiecze” to mała, podręczna gra karciana, wydana w metalowym pudełeczku- idealnym na podróż. Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa, poprzez sprytne i umiejętne wykorzystanie zatrudnionych pracowników, przy wznoszeniu majestatycznych budynków wieków średnich.

Do gry „Budowniczowie: Średniowiecze” zasiąść może od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Przygotowanie stołu- wystawienie kart budynków i robotników podpowiada instrukcja. Cała gra „Budowniczowie: Średniowiecze” toczy się przez szereg rund, w których gracze w kolejności podejmują się wykonania trzech akcji. Istnieje możliwość zakupienia dodatkowej ilości akcji, każdorazowo uiszczając opłatę 5 monet. Co możemy zrobić? Na przykład rozpocząć budowę. Bierzemy wtedy jedną z kart z wyłożonego stosu i kładziemy ją przed sobą. Podobnie wygląda sprawa z zatrudnianiem robotników. Wybranego kładziemy w swojej strefie gry. Gdy brak nam pieniędzy istnieje możliwość sprzedania swoich akcji. Możemy robotnika wysłać do pracy, opłacając jego koszt. Umieszczamy wtedy kartę rzemieślnika, tak by stykała się z kartą budowy. Jeśli suma potrzebnych „surowców” do wybudowania i produkowanych przez robotnika jest równa- budowa traktowana jest za zakończoną. Odwracamy wtedy kartę stroną budynku, ku górze i otrzymujemy punkty zwycięstwa i monety za ukończenie dzieła. Gra „Budowniczowie: Średniowiecze” toczy się do momentu, aż któryś z graczy zdobędzie 17 punktów!

Czysta przyjemność z rozgrywki. Prosta, łatwa i mobilna wersja gry ekonomicznej! Idealny wybór, jeśli chodzi o gry na podróż. Szybko wyjaśnimy zasady, zainteresujemy nowych uczestników, a sama rozgrywka przebiega bardzo dynamicznie. „Budowniczowie: Średniowiecze” dzięki swojej metalowej puszeczce zapewnią kartom bezpieczną podróż! Wypatruj innych gier z serii „Budowniczowie”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-29 13:47:52