Marvel Dice Masters: The Uncanny X-Men Starter Set
Pudełko wymiary
9 x 16 x 5 cm
9 x 16 x 5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.15
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
WizKids Games
Kategorie
kolekcjonerska (Collectible Components)
komiks (Comic Book / Strip)
kości (Dice)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
1160
Ocena na BGG
7.15/10 na 3812 głosy
Nazwa oryginalna
Marvel Dice Masters: Uncanny X-Men
Mechaniki
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
2014
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Mike Elliott Eric M. Lang
Nazwa oryginalna
Marvel Dice Masters: Uncanny X-Men
Ocena na BGG
7.16
Pozycja na BGG
998
Poziom trudności
2.37 na 5
Pudełko zawiera
*44 specjalne kostki
*38 kart
*2 woreczki na kości
*kompletne zasady gry
Jest to samodzielna gra i dodatek do serii Marvel Dice Masters

Opis

Kolekcjonerska gratka dla fanów komiksów!

Marvel Dice Masters: The Uncanny X- Men to dynamiczna gra kościano-karciana, w której wcielamy się w ulubionych bohaterów i superłotrów próbując jak najszybciej pokonać drużynę przeciwnika! Spora różnorodność postaci, świetne ilustracje oraz ciekawa mechanika rozbudowywania i zarządzania zasobami kostek sprawia, że gra niebezpiecznie wciąga!

Jedna partia Marvel Dice Masters: The Uncanny X- Men zajmuje 10 do 15 minut- może trwać dłużej jeśli tak zdecydują uczestnicy. W grze bowiem sporą część czynników regulują gracze- sami decydujemy ile kart postaci wybierzemy, ile akcji podstawowych losujemy i do ilu punktów obrażeń toczy się pojedynek. Po ustaleniu tych szczegółów ustawiamy strefę gry. Przed sobą kładziemy wybrane karty bohaterów, a na środku karty akcji podstawowych. Na każdej z kart kładziemy przypisane im kostki. Możemy rozpoczynać! Gracze wrzucają swoje kostki Pomocnicze do woreczków (każdy ma ich po 8) i na początku swojej tury wyciągamy 4 z nich. Wynik z rzutu nimi możemy zachować- lub przerzucić je maksymalnie dwa razy. Kostki Pomocnicze mogą nam zapewnić różne rodzaje energii lub Pomocników- których możemy wystawić do walki, póki nie mamy zakupionych bohaterów. Odpowiednie energie, możemy wymienić na kostki bohaterów lub kostki Akcji. Nabyć ich możemy dowolną ilość. Zakupione kostki odkładamy na tak zwane Pole Zużytych (tam też lądują wydane kostki energii). Jeśli na początku naszej tury, w naszym woreczku nie ma przynajmniej 4 kostek (by zacząć rundę) Pole Zużytych wraca do woreczka. Po dokonaniu rzutu kostkami bohaterów gracze mogą wystawiać ich do ataku lub obrony, wykorzystując ich zdolności specjalne. Walki w Marvel Dice Masters: The Uncanny X- Men są niezwykle proste. Porównujemy atak naszego bohatera z obroną przeciwnika- jeśli nasz współczynnik jest większy zadajemy przeciwnikowi tyle ran o ile przekraczamy zdolność obrony wroga. I to wszystko. Ponieważ celem gry Marvel Dice Masters: The Uncanny X- Men jest pozbawienie przeciwnika wcześniej ustalonych punktów obrażeń, musimy przemyśleć, kogo wykorzystamy do walki, czyja zdolność specjalna bardziej nam się przyda itp.

Dynamiczna i niezwykle emocjonująca gra! Doskonała na dwóch graczy, oferuje wiele możliwości, a dzięki dodatkowym zestawom kart możemy wzbogacić naszą kolekcję bohaterów o niespotykane zdolności bitewne i większą siłę rażenia!

 

Uwaga! Zestaw Marvel Dice Masters: The Uncanny X- Men poza tym, że jest grą samą w sobie, jest też rozszerzeniem do Marvel Dice Masters: Avengers vs X- Men!

Uwaga! Instrukcja i karty są po angielsku, wymagana jest więc znajomość języka, bądź posiadanie przetłumaczonych elementów.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-29 21:35:19