Black Fleet
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7 cm
29.5 x 29.5 x 7 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
7
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Asmodee Editions
Kategorie
żeglarstwo (Nautical)
piraci (Pirates)
transport (Transportation)
Pozycja na BGG
1023
Ocena na BGG
7/10 na 5464 głosy
Nazwa oryginalna
Black Fleet
Mechaniki
ruch po obszarach (Area Movement)
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
transport (Pick-up and Deliver)
wzajemne zniszczenie (Take That)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 60 min.
Rok premiery
2014
Autor
Sebastian Bleasdale
Pudełko zawiera
65 znaczników towarów
*44 karty losu
*44 karty ruchu
*24 karty rozwoju
*20 srebrnych dublonów
*10 złotych dublonów
*10 statków
*8 kart zwycięstwa
*4 karty identyfikacji graczy plansza
*instrukcja

Opis

Szanowni kupcy, prawdziwa okazja!

Oto pięknie wydana, prosta gra rodzinna „Black Fleet”. Poczuj morską bryzę i wypłyń z towarami na pełne morze. Śmiej się piratom w twarz i pobrzmiewaj sakiewką (uwaga! W grze występują prawdziwe, metalowe pieniądze! Rzecz niespotykana w erze żetonów ), w końcu to Ty jesteś najlepszym kupcem wszystkich 7 mórz (i najgroźniejszym piratem!).

Do stołu zasiada od 3 do 4 graczy, plansze ustawiamy na środku, a na niej neutralne okręty militarne. Karty nawigacji i wydarzeń tasujemy w dwóch stosach i układamy w dostępnym miejscu. Każdy uczestnik rozkłada przed sobą zestaw kart, które będzie nabywał w trakcie rozgrywki. Pierwszy który wykupi Kartę Zwycięstwa- wygrywa. Po ustaleniu kolejności, pobieramy dwie karty ruchu (nawigacji) i jedną wydarzeń. Rozpoczynamy grę „Black Fleet”! Rundę rozgrywamy pojedynczo. Umieszczamy swój statek handlowy (w pełni załadowany) w jednym z portów, a piratów w jednym z trzech miejsc do tego przeznaczonych. W swojej turze zagrywamy jedną kartę. Każda Nawigacyjna przedstawia trzy akcje- górna to ruch statku neutralnego, środkowa i dolna to przemieszczanie naszych okrętów (handlowego i pirackiego). Ważne jest to, że poszczególne akcje możemy wykonać w dowolnej kolejności. Po rozpatrzeniu Nawigacji mamy prawo zagrać Wydarzenia (brak określonego limitu). Naszym celem jest oczywiście zakupienie karty kończącej rozgrywkę „Black Fleet”. Jak to zrobić? Dopływając do portu, który skupuje nasze towary. Nie jest to proste zadanie! Jeśli okręt piracki sąsiaduje z polem na którym jest statek handlowy przeciwnika, zabiera mu jeden towar i otrzymuje 2 monety! Piraci mogą uciec z łupem i go zakopać, za co oczywiście również dostają pieniądze! W sytuacji gdy uda nam się neutralny statek militarny wprowadzić na pole sąsiadujące z piratami- ich okręt wraca do właściciela!

Hoł! Hoł! Hoł! Zabrzęcz monetami przed innymi graczami i pokaż swoją wyższość jako wybitnego kupca, bądź okaż się okrutnym piratem i zarabiaj na cudzych okrętach! „Black Fleet” to proste zasady i sporo interakcji negatywnej. Planuj, kombinuj i pokaż wszystkim, że drzemie w Tobie prawdziwy wilk morski!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-03 16:09:16