CV: Plotki
Pudełko wymiary
13 x 13 x 5 cm
13 x 13 x 5 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.43
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Granna
Kategorie
gra karciana (Card Game)
kości (Dice)
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
humorystyczna (Humor)
Ocena na BGG
6.43/10 na 628 głosy
Nazwa oryginalna
CV: Gossip
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
igranie z losem (Push Your Luck)
zbiory zasobów (Set Collection)
wzajemne zniszczenie (Take That)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 60 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Filip MIłuński
Jest to dodatek do serii CV

Opis

Więcej kart, żetonów i możliwości!

Z dodatkowym zestawem „CV: Plotki” hit planszowy od wydawnictwa Granna zyskuje zupełnie nowy wymiar. Mieliśmy szanse stworzyć swój własny życiorys- rozpocząć pracę w wymarzonych firmach, ukończyć doktorat i spełnić społeczne cele. I pod tym względem nic się nie zmienia. CV: Plotki nie wpływają na płynność rozgrywki i wcale nie modyfikują zasad. Zatem co się kryje w pudełeczku?

CV: Plotki to przede wszystkim karty tytułowych plotek. Wtasowuje się je w odpowiednie talie: młodości, dojrzałości i starości. Zakupujemy je według standardowych zasad i tak jak w podstawowej wersji gry CV, przynoszą na koniec 2 punkty zwycięstwa. Co więc z nimi jest „nie tak”? Otóż, możemy je wykupić i zagrać na CV przeciwnika! Możemy uczynić go „Grubasem”, „Spóźnialskim”, „Nihilistą” itp.! Jest to zupełna nowość! Warto się zastanowić, czy cecha, którą mu „dopiszemy” wystarczającą mu utrudni żywot? Czy może te dwa punkty, które otrzyma zapewnią mu wygraną?

Inną nowością wprowadzoną przez CV: Plotki są karty losu. Wykładamy dwie na turę (i uzupełniamy w fazie porządkowania). Można je zakupić za „szczęście” i „pecha”. Nie liczą się one do limitu 2 kart, które możemy nabyć podczas rundy, a pozwalają poradzić sobie z niefortunnym rzutem i zapobiegają utratom kart z CV. Nie są również liczone do punktacji.

CV: Plotki to dobry dodatek, do dobrej gry. Nie ingeruje w zasady, urozmaica i odświeża lubianą podstawową wersje. Pozwala korzystać z interakcji negatywnej, ale delikatnie, nikogo do tego nie zmuszając. Warto wypróbować. Obowiązkowa dla fanów podstawowej wersji CV!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-03 16:22:16