El Bazar
Pudełko wymiary
28 x 28 x 6 cm
28 x 28 x 6 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
6.82
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hobbity
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
13617
Ocena na BGG
6.82/10 na 65 głosy
Nazwa oryginalna
El Bazar
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 20 do 25 min.
Rok premiery
2007
Rok wydania
2014
Autor
Roberto Fraga, Florence Fraga
Pudełko zawiera
* 21 drewnianych elementów
* 240 kart
* 6 kart pomocy
* 12 czystych kart, do samodzielnego zaprojektowania
* 60 żetonów z Punktami Zwycięstwa
* 1 sznurek

Opis

„El Bazar” to wyzwanie dla kreatywnych!

Wydawnictwo Hobbity prezentuje grę planszową, w której udział brać może od 3 do 8 osób. Spędź twórczo rodzinne popołudnie z „El Bazar””! Zasady są niezwykle proste, więc do gry zasiąść mogą nawet dzieci- a warto zaznaczyć, że starsi i młodsi mają równe szanse w zdobywaniu punktów!

W pudełku do gry „El Bazar” znajdziemy spora talię kart, Kartę Kategorii, znaczniki punktów, sznurek, oraz parę klocków przeróżnych kolorów i kształtów. Tura gracza polega na wylosowaniu karty, obejrzeniu jej tak by nikt nie widział i przedstawieniu hasła. W jaki sposób to zrobić jeśli w grze nie można używać słów, gestów ani rysunków? A w bardzo twórczy- wykorzystując elementy zamknięte w pudełku, czyli klocki i sznurek. Tak trzeba nimi manewrować i układać by jedna z osób uczestniczących w zabawie wpadła na rozwiązanie. Jako podpowiedź możemy zdradzić kategorię hasła. I oto cała gra „El Bazar”. Banalnie prosta, jednocześnie wymagająca i pobudzająca wyobraźnie. Dodatkowym uatrakcyjnieniem gry może być wprowadzenie limitów czasowych- powiedzmy, że mamy minutę na przedstawienie hasła.

Kreatywne wyzwanie dla dzieci i ich rodziców. Zaproponuj grę w dowolnym momencie! Rozgrywka w „El Bazar” zajmuje maksymalnie 30 minut, a prostota zasad pozwala szybko wprowadzić nowych uczestników (a pamiętajmy, im nas więcej tym weselej!). „El Bazar” to doskonały prezent dla młodych inżynierów i świetne wprowadzenie do świata gier planszowych!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-12 16:52:28