Carcassonne: South Seas
Pudełko wymiary
19 x 28 x 7 cm
19 x 28 x 7 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
7.05
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Z-Man Games
Kategorie
ekonomiczna (Economic)
żeglarstwo (Nautical)
Pozycja na BGG
1344
Ocena na BGG
7.05/10 na 3470 głosy
Nazwa oryginalna
Carcassonne: South Seas
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
zbiory zasobów (Set Collection)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Instrukcja
angielska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok wydania
2013
Autor
Klaus-Jurgen Wrede
Pudełko zawiera
*73 Sea tiles (including 1 start tile)
*24 Ship tokens
*19 Fishing boat tokens
*60 wooden Ware tokens
*10 small and 10 large Bananas
*10 small and 10 large Shells
*10 small and 10 large Fish
*20 wooden Islanders
*4 each in 5 colors
*1 rulebook
Jest to samodzielna gra do serii Carcassonne

Opis

Carcassonne: South Seas keeps the familiar tile-laying gameplay of the original Carcassonne, with players adding a tile to the playing area each round and optionally placing a token on the tile to claim ownership of...something. Instead of the familiar cities, roads and farms, however, players in Carcassonne: South Seas use their meeples to gather bananas, shellfish and fish, then ship those goods to traders in exchange for points.

Carcassonne: South Seas is the first game of a new series titled "Carcassonne Around the World"

 

Południowe morza to nic innego jak podstawowa wersja gry Carcassonne w nowym wydaniu. Pierwszy z nowej serii "dookoła świata" Carcassonne South Seas. Tym razem zamiast dróg, pól i zamków, będziemy zdobywać banany, ryby i owoce morza.

 

Na czym to polega? 

Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki, łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, ogromne nawet, czasem się łączą. 

W chwili gdy dany obiekt zostaje ukończony - jak miasto lub droga - osoba kontrolująca go otrzymuje punkty, a znacznik kontroli wraca do gracza. 

Nalezy jednak uważać, by nagle nie odkryć, że wszystkie nasze znaczniki kontroli zostały rozstawione na planszy w nieukończonych obiektach! W takiej sytuacji nie mamy możliwości zdobywania kolejnych punktów! 

Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole. 

Dlaczego MUSISZ to mieć? ;-) 

  • Carcassonne to jedna z prawdziwych gier familijnych - prawdziwych, czyli takich, przy których nie nudzą się dzieci, rodzice i dziadkowie, taka, z którą każde pokolenie sobie poradzi i, co najważniejszej, która spodoba się praktycznie każdemu. 
  • Ta gra to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną! Urodziny cioci, obiad świąteczny... zaczyna wiać nudą albo chcesz zrobić coś naprawdę fajnego z rodziną?! Zagrajcie w Carcassonne! 
  • Carcassonne to świetna gra na przełamanie pierwszych lodów w nieznajomym otoczeniu. Jak każda dobra i prosta planszówka potrafi znaleźć wspólny mianownik dla każdej grupy ludzi :) 
  • Jako jedna z nielicznych planszówek jest świetna na 2 osoby. Spokojna, pozbawiona wrogości rywalizaja przypadnie każdej parze. Dzięki temu Carcassonne jest doskonałą grą na prezent!

 

  • Gra otrzymała w Niemczech nagrodę Gra Roku 2004! 
  • Gra wykonana jest z najwyższą starannością. Żetony są bardzo grube i sztywne (chyba najlepsze spośród gier, jakie widzieliśmy), bardzo dobrze wykonane. Drewniane, różnokolorowe pionki również są wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że rozgrywka jest bardzo przyjemna i całość jest idealna jako prezent.

 

Nagrody zebrane przez grę:

  • Zwycięzca Gra Roku 2001 (Niemcy )
  • Zwycięzca Deutscher SpielePreis 2001 (Niemcy)
  • Finalista Najlepsza Gra Rodzinna według Games Magazine 2002

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-15 14:20:46