Animalia
Ocena
6.19
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
5577
Ocena na BGG
6.19/10 na 639 głosy
Nazwa oryginalna
Animalia
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)

Opis

Uczestnicy pragną zdobyć tytuł Najlepszego Hodowcy i mają do dyspozycji trzy sezony, w trakcie których starają się, by ich pokazowi pupile zgarnęli jak najwięcej medali. Trzeba jednak mieć się na baczności, ponieważ wszyscy przeciwnicy dążą do tego samego i na pewno nie zawahają się przed wykorzystaniem specjalnych mocy swoich zwierzaków, aby pokrzyżować pozostałym plany. Należy zachowywać czujność i pilnie obserwować nie tylko własne zwierzęta, ale też przeciwników – tylko wtedy jest szansa na zdobycie medalu!

Dlaczego ta gra Cię zauroczy?

  • Te oczy, te pyszczki, te istne cuda natury - jednym słowem przepiękne grafiki, dla których konkurencji w innych grach próżno szukać!
  • Proste, bardzo przejrzyste zasady, z którymi poradzi sobie nawet siedmiolatek, ale dające tak interesujące możliwości, że rodzice się przy tym nie znudzą!
  • Gra ma w sobie tę lekkość i płynność rozgrywki, po zakończeniu której wszystko aż woła "jeszcze!" "jeszcze!". Może i jedna partia trwa 15 min, ale gra nie zakończy się na niej. Szykuj się na conajmniej trzy partie pod rząd!


Podstawowe informacje
:

Wydawnictwo: Pro Ludo
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas gry: 15 min.
Wiek: od 7 lat
Wydanie: niemieckie
Instrukcja: polskaPudełko zawiera:  

  • 90 medali, po 15 każdego rodzaju (zwierzęta i medale bonusowe);
  • 42 karty (6 kart akcji w 4 językach, wyjaśniających specjalne zdolności, jakimi dysponują, 5 rodzin po 7 zwierząt (koty, konie, psy, króliki i papugi), 1 sowa (dżoker, którym można zastąpić każde inne zwierzę))
  • 1 instrukcja

 

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-12-02 18:04:10