Timeline: Wynalazki
Pudełko wymiary
15 x 15 x 7.5 cm
15 x 15 x 7.5 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2010
Rok wydania
2015
Autor
Frédéric Henry
Pudełko zawiera
* 109 dwustronnych kart
* instrukcja

Opis

Wyrusz na spotkanie z historią!

„Timeline: Wynalazki” to niesamowita przygoda z dorobkiem wynalazców na przestrzeni całego życia człowieka na Ziemi! Zobacz jak zaskakująco toczyły się losy ludzi oraz jak zmieniały się potrzeby w miarę pojawiania się kolejnych wymyślnych maszyn i usprawnień!

„Timeline: Wynalazki” to zabawa dla dwóch do ośmiu uczestników. Zasady są proste- każdy z graczy otrzymuje po 4 karty i układa przed sobą, obrazkiem i nazwą do góry (staramy się, by rewers był zakryty- jest tam data, którą w trakcie gry będziemy próbowali zgadnąć/oszacować). Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart. Jak to zrobić? Na początku gry losujemy jedną kartę i ustawiamy ją na środku, tak by była widoczna jej data. Jest to punkt odniesienia do naszych wynalazków. W swojej turze gracz będzie próbował ustawić kartę w okresie późniejszym lub wcześniejszym- po prawej lub lewej stronie startowego wynalazku. Jeśli po sprawdzeniu Linia Czasu (Timeline) się zgadza, przybliżyliśmy się do zwycięstwa. Jeśli źle obstawiliśmy, musimy odrzucić i dobrać nową kartę wynalazku, a turę rozpoczyna następny uczestnik. Z każdą następną rundą kart w Linii Czasu (Timeline) przybywa, podnosząc poziom trudności- dokładana karta, musi się chronologicznie zgadzać z poprzednimi!

Kiedy wymyślono żarówkę? Kiedy wynaleziono stetoskop? Czy wiedziałeś, że najpierw ludzie wpadli na pomysł windy, a dopiero potem zbudowano drapacze chmur? Świetna edukacyjna zabawa imprezowa, która zaskoczy Cię nie jeden raz! Sprawdź „Timeline: Wynalazki” już dziś!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Mayday 43 x 65 mm 100 szt. - Mini Chimera
    Koszulki Mayday 43 x 65 mm 100 szt. - Mini Chimera
    liczba sztuk: 2

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-25 16:29:29