Cardline: Zwierzęta
Pudełko wymiary
15 x 15 x 7.5 cm
15 x 15 x 7.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.57
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
edukacyjna (Educational)
Pozycja na BGG
2711
Ocena na BGG
6.57/10 na 2112 głosy
Nazwa oryginalna
Cardline: Animals
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2012
Rok wydania
2015
Autor
Frédéric Henry
Nazwa oryginalna
Cardline: Animals
Ocena na BGG
6.57
Pozycja na BGG
2245
Poziom trudności
1.15 na 5
Pudełko zawiera
* 110 kart w metalowym pudełku
* instrukcja

Opis

Lubisz zwierzęta? A potrafisz powiedzieć co żyje dłużej- koliber czy owca?

Oto „Cardline: Zwierzęta”! Fascynująca lekcja przyrody! Proste zasady, przyjemne dla oka grafiki i spora ilość (bardzo często zaskakującej) wiedzy zamknięte w puszeczce idealnie nadającej się na wyjazdy. „Cardline: Zwierzęta” dzięki prostej mechanice, zapewnia mnóstwo zabawy pobudzając zainteresowanie dzieci fauną całego świata.

Proste zasady „Cardline: Zwierzęta” zrozumieją nawet siedmioletnie dzieci. Zagraj w dwie osoby, lub jeśli to impreza- nawet w osiem (będzie weselej!). Każdy z uczestników otrzymuje 4 karty zwierząt. Układamy je tak by był widoczny tylko obrazek i nazwa. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart. Jak to zrobić? Na początku rozgrywki losowane jest zwierzę początkowe i układane na środku w taki sposób by przedstawiała informacje o danym stworzeniu (wagę, wielkość, długość życia). Teraz zadaniem graczy jest dołożenie swoich zwierząt w taki sposób by były zgodne z prawdą- po lewej stronie zwierzęta o mniejszym rozmiarze/długości życia/wadze (w zależności od wariantu), a po prawej większe, cięższe dłużej żyjące. Dokładamy kartę opierając się na naszej wiedzy bądź przypuszczeniach. Jeśli się pomylimy, musimy odrzucić i wylosować nową kartę- spróbujemy w kolejnej turze. Proste? Bardzo. Ale uwaga! Z każdą dokładaną kartą poziom trudności rośnie. Musimy pamiętać, że nasze przypuszczenia muszą brać pod uwagę wszystkie wyłożone w ciągu gry karty.

„Cardline: Zwierzęta” to doskonała zabawa dla każdego wielbiciela przyrody. Piękne ilustracje pomagają zapamiętać wiele ciekawostek, rozgrywka jest szybka i dobrze sprawdza się na imprezach, czy wyjazdach. Porównaj swoją wiedze z zaskakującym światem zwierząt! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-25 17:25:28