Hyperborea
Pudełko wymiary
28 x 41 x 9 cm
28 x 41 x 9 cm
Waga około
2.8 kg
Ocena
7.17
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Asmodee Editions
Kategorie
cywilizacyjna (Civilization)
odkrywanie (Exploration)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
943
Ocena na BGG
7.17/10 na 4981 głosy
Nazwa oryginalna
Hyperborea
Mechaniki
--------- (Action Drafting)
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
sieć ruchu (Grid Movement)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
plansza modułowa (Modular Board)
--------- (Movement Points)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 90 do 100 min.
Rok premiery
2014
Autor
Andrea Chiarvesio, Pierluca Zizzi

Opis

Kraina Hyperborea czeka na Ciebie!

Stań na czele rozwijającej się rasy i zapanuj nad niesamowitym światem. Duże pudełko, spora ilość elementów (figurki, drewniane kosteczki), płynna mechanika w wojenno-strategicznym klimacie! Hyperborea należy do trudniejszych gier planszowych zajmujących trochę więcej czasu, dających sporo satysfakcji.

Od 2 do 6 graczy, wybierając swoją rasę otrzymuje wszystkie komponenty z nią związane- figurki, planszę gracza, kosteczki i woreczek. Plansze ustawiamy z kafelków- rozpoczynając od startowego i graniczących. W ramach upływu tur, będziemy dokładać nowe, z tajemniczymi ruinami i zapomnianymi miastami. Rozkładamy również 6 odkrytych kart akcji dodatkowych. Możemy je zakupić w trakcie trwania rozgrywki. Celem gry Hyperborea jest wypełnienie jednego celu misji głównych (lub 3 z nich- w dłuższym wariancie), czyli zdobyciu odpowiednio wielkiej populacji, zdobyciu 12 punktów zwycięstwa, bądź wykupieniu 5 dodatkowych kart akcji. W swojej turze na planszach graczy uczestnicy programują za pomocą kosteczek (czyli populacji z woreczka) akcje. Gra oferuje 12 różnych czynności, których możemy się podjąć, a jedną z nich jest dokupienie karty Akcji- rozbudowującej jeszcze bardziej nasze możliwości. Mnogość dróg- zawsze inna rozgrywka! Wybierając np. ruch- przemieszczamy swoje figurki po planszy odkrywając kolejne kafelki, eksplorując miasta i ruiny, zwiedzając góry i lasy Hyperboreii- włości, nad którymi zapanujemy!

Walki z duchami nawiedzającymi zniszczoną krainę, dbanie o rozwój populacji, odkrywanie tajemnic starego świata, rozpatrywanie różnych wariantów akcji- wszystko do siebie pasuje i przebiega bardzo płynnie! Hyperborea to przede wszystkim mechanika. Dużo zasad, sprawnie działających, pozwalających cieszyć się dobrą grą wojenno-strategiczną w zniszczonym i tajemniczym świecie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-12-01 17:30:41