Tschak!
Pudełko wymiary
10 x 19.5 x 4 cm
10 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.32
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
5423
Ocena na BGG
6.32/10 na 787 głosy
Nazwa oryginalna
TSCHAK!
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
zarządzanie ręką (Hand Management)
pamięć (Memory)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2011
Autor
Dominique Ehrhard
Pudełko zawiera
* 1 wieża
* 40 kart Bohaterów
* 28 kart wieży
* 4 artefakty
* 24 monety
* 2 plansze "w drodze"
* instrukcja

Opis

Chwała i bohaterstwo!

„Tschak!” to prosta gra imprezowa, w której operujemy taliami kart powstałymi na początku rozgrywki. W poszukiwaniu przygód, nieprzebrzmiałej sławy i nieopisanych bogactw, dowodzisz grupką śmiałków. Waszym zadaniem jest splądrowanie 4 wież. W każdej czają się potwory i klątwy… ale wytrwali i przygotowani do bitki, znajdą w nich potężne pierścienie i skarby!

„Tschak!” rozpoczynamy od rozłożenia wieży i wyłożenia na każdym z trzech pięter po jednym skarbie oraz klątwie/potworze. Talię tasujemy tylko raz w całej rozgrywce. Karty rozdajemy w taki sposób, by każdy otrzymał 4 wojowników, 4 krasnoludów i 4 magów. Teraz gracze będą wykładali na każde piętro wieży kombinacje trzech profesji. Trzeba to dobrze przemyśleć, ponieważ najsilniejsza drużyna zgarnie dany skarb, a najsłabsza potwora. Gdy wszystkie poziomy zostaną wyeksplorowane, następuje zamiana talii. Swoje karty przekazujemy na lewo, a z prawej dostajemy karty przeciwnika. „Tschak!” toczy się do momentu splądrowania trzeciego piętra w czwartej wieży. Na końcu podsumowujemy swoje skarby i potwory (czyli punkty ujemne). Osoba z największą ich ilością zwycięża i zostaje zapamiętana przez historię jako największy bohater zdobywca!

„Tschak!” ma proste zasady, oraz krótki czas rozgrywki. Przyjemna tematyka fantasy, ładne grafiki i ciekawe rozwiązanie mechaniczne, sprawia, że warto przetestować ten tytuł. Kombinuj by zyskać sławę! W końcu bogactwo nie bierze się z powietrza!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-12-01 17:48:22