Pokój 25
Pudełko wymiary
30 x 30 x 10 cm
30 x 30 x 10 cm
Waga około
1.1 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2019
Autor
François Rouzé
Pudełko zawiera
*6 figurek postaci
*6 kafelków postaci
*6 kart postaci
*12 znaczników postaci
*32 kafelki pokoi
*24 żetony akcji
*6 znaczników ruchu
*1 dwustronna plansza
Jest to samodzielna gra do serii Pokój 25

Opis

Klaustrofobiczna przyszłość!

Jak za dwadzieścia lat będzie wyglądał program rozrywkowy? Oto jeden z pomysłów- Pokój 25! Przekraczający granice dobrego smaku reality show, ma na celu zszokowanie znudzonego światem widza. Co przedstawia? Jest transmisją samobójczej próby ucieczki grupki śmiałków zamkniętych w specjalnym budynku zawierającym 25 pomieszczeń. W każdym z nich czai się zagadka, a często również śmiertelne niebezpieczeństwo. Celem śmiałków jest dotarcie do tytułowego „Pokoju 25”- w którym jest wyjście. Czy którykolwiek z uczestników dożyje finału reality show?

„Pokój 25” to gra planszowa, dla 1 do 6 osób, chcących sprawdzić jak taka mroczna wizja rozrywki będzie wyglądać. Całość programu przewidziana jest na 30 minut, ale kto wie, czy nie skończy się wcześniej. Kafelki pokoi należy potasować i rozmieścić zakryte na planszy, tak by stworzyły kwadrat 5x5. Na środku umieszczamy kafelek startowy, z którego rozpoczną grę śmiałkowie. W zależności od trybu gry i ilości uczestników „Pokój 25” trwa od 6 do 10 rund. Każda tura wygląda w ten sam sposób. Najpierw jest Programowanie- gracze wybierają dwie akcje, których się podejmą (przesunięcia się do sąsiedniego pokoju, podglądnięcie zakrytego pokoju, wypchnięcie kogoś, przesunięcie pokoju itp.). Ta faza przebiega jednocześnie, a podjęte wybory są zakryte do momentu podjęcia decyzji przez wszystkich. Następnie w kolejności uczestnicy wykonują po jednej akcji. Na zakończenie rundy następuje Odliczanie- przesuwamy znacznik na torze rund, a gracz pierwszy staje się ostatnim. Celem gry jest odkrycie i dostanie się do Pokoju 25.

„Pokój 25” to spolszczona wersja popularnej gry „Room 25”. Co sprawia, że tytuł jest tak lubiany? Sporo emocji i różnorodność trybów rozgrywki, co zapewnia dużą regrywalność. Możemy podejść do gry kooperacyjnie- wspólnymi siłami próbując odkryć „Pokój 25”. Możemy się do wyjścia ścigać, zagrać z tajną tożsamością strażnika (zdrajcy, utrudniającego ucieczkę), lub spróbować swoich sił samodzielnie! Do gry „Pokój 25” przewidziane są dodatki!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-01-14 09:45:47
pokoj 25, Room 25