Port Royal (edycja polska)
Pudełko wymiary
13 x 18 x 4 cm
13 x 18 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.12
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
gra karciana (Card Game)
ekonomiczna (Economic)
żeglarstwo (Nautical)
piraci (Pirates)
Pozycja na BGG
560
Ocena na BGG
7.12/10 na 17397 głosy
Nazwa oryginalna
Port Royal
Mechaniki
--------- (Contracts)
--------- (Events)
--------- (Market)
--------- (Move Through Deck)
dociąganie kart (Open Drafting)
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Race)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Alexander Pfister
Pudełko zawiera
* 60 kart osób
* 6 kart ekspedycji
* 4 karty podwyżki podatków
* 50 statków
* instrukcja

Opis

Dreszczyk ryzyka dla każdego wilka morskiego!

Witaj w kwitnącym mieście Port Royal! To tutaj przybywają statki, handlarze dokonują transakcji życia, a gdzieś w zaułkach czają się piraci i przemytnicy węszący okazję. Ty też widzisz okazję by się wzbogacić! Zasiądź do gry i odejdź obładowany złotem…

„Port Royal” to prosta gra karciana, dla 2 do 5 graczy w wieku co najmniej 8 lat. By wygrać nie trzeba obierać specjalnie opracowanych strategii. Kluczem jest umiejętność podjęcia ryzyka! Każdy uczestnik otrzymuje startową pulę monet. Pokaźny stos kart należy przetasować i ułożyć na środku. Jak wygląda rozgrywka w „Port Royal”? Prosto. Gracz w swojej turze odkrywa kartę. I jak chce podjąć ryzyko może odkryć kolejną… i kolejną… i kolejną aż znajdzie kartę którą chciałby „dokupić” do swojej załogi. Kwestia jak bardzo chce zaryzykować. Na kartach występują różne symbole. Mogą to być postacie- Admirałowie, Majtkowie, Generałowie, Misjonarze- które pomogą nam podczas wypraw i dadzą punkty zwycięstwa, lub Misje (wymagające od nas posiadania np. 2 Misjonarzy). Istnieje również możliwość odkrycia kart z okrętami. W grze występują one w pięciu różnych kolorach, po odkryciu statku możemy go wybrać i otrzymać jego równowartość. Ale uwaga! Gdy odkryty kolor karty okrętu się zdubluje składamy wszystko co udało nam się z talii wydobyć i tracimy turę.

Gotów jesteś zaryzykować? Zasady „Port Royal” jesteśmy w stanie wyjaśnić w 2 minuty, dzięki temu szybko wprowadzimy do zabawy zupełnie nowych graczy. Talia jest kompaktowa, więc zabrać możemy ją na każdą wycieczkę- na morza i oceany!- a czas spędzony przy grze odznaczy się we wspomnieniach dreszczykiem emocji!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-03 16:30:51