Port Royal (edycja polska)
Pudełko wymiary
13 x 18 x 4 cm
13 x 18 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Alexander Pfister
Pudełko zawiera
* 60 kart osób
* 6 kart ekspedycji
* 4 karty podwyżki podatków
* 50 statków
* instrukcja

Opis

Dreszczyk ryzyka dla każdego wilka morskiego!

Witaj w kwitnącym mieście Port Royal! To tutaj przybywają statki, handlarze dokonują transakcji życia, a gdzieś w zaułkach czają się piraci i przemytnicy węszący okazję. Ty też widzisz okazję by się wzbogacić! Zasiądź do gry i odejdź obładowany złotem…

„Port Royal” to prosta gra karciana, dla 2 do 5 graczy w wieku co najmniej 8 lat. By wygrać nie trzeba obierać specjalnie opracowanych strategii. Kluczem jest umiejętność podjęcia ryzyka! Każdy uczestnik otrzymuje startową pulę monet. Pokaźny stos kart należy przetasować i ułożyć na środku. Jak wygląda rozgrywka w „Port Royal”? Prosto. Gracz w swojej turze odkrywa kartę. I jak chce podjąć ryzyko może odkryć kolejną… i kolejną… i kolejną aż znajdzie kartę którą chciałby „dokupić” do swojej załogi. Kwestia jak bardzo chce zaryzykować. Na kartach występują różne symbole. Mogą to być postacie- Admirałowie, Majtkowie, Generałowie, Misjonarze- które pomogą nam podczas wypraw i dadzą punkty zwycięstwa, lub Misje (wymagające od nas posiadania np. 2 Misjonarzy). Istnieje również możliwość odkrycia kart z okrętami. W grze występują one w pięciu różnych kolorach, po odkryciu statku możemy go wybrać i otrzymać jego równowartość. Ale uwaga! Gdy odkryty kolor karty okrętu się zdubluje składamy wszystko co udało nam się z talii wydobyć i tracimy turę.

Gotów jesteś zaryzykować? Zasady „Port Royal” jesteśmy w stanie wyjaśnić w 2 minuty, dzięki temu szybko wprowadzimy do zabawy zupełnie nowych graczy. Talia jest kompaktowa, więc zabrać możemy ją na każdą wycieczkę- na morza i oceany!- a czas spędzony przy grze odznaczy się we wspomnieniach dreszczykiem emocji!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-03 16:30:51