Duuuszki (Duszki) w kąpieli
Pudełko wymiary
20 x 20 x 5 cm
20 x 20 x 5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.75
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
2468
Ocena na BGG
6.75/10 na 1872 głosy
Nazwa oryginalna
Ghost Blitz 2
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
2012
Rok wydania
2015
Autor
Jacques Zeimet
Nazwa oryginalna
Ghost Blitz 2
Ocena na BGG
6.77
Pozycja na BGG
2063
Poziom trudności
1.19 na 5

Opis

Bądź szybszy niż błyskawica!

„Duuuszki” zyskały wielką popularność, wśród graczy- zarówno tych młodszych, jak i prawdziwych wyjadaczy. Prosta, ładnie wykonana, w imprezowym duchu gra doczekała się nowej odsłony. „Duuuszki w kąpieli” to nowe wydanie, tej szalonej i wciągającej zabawy. Ale czy doświadczenie z poprzedniej wersji pomoże Ci by i tutaj być najlepszym?

Do stołu zasiada od 2 do 8 osób- a jak to w grach imprezowych- im więcej osób, tym większa zabawa, ale i wyższy poziom trudności! Na środku kładziemy zestaw przedmiotów- szczotkę, wannę, ręcznik, żabkę i duszka. Talię gry „Duuuszki w kąpieli” należy przetasować i położyć na środku- tak, by każdy miał swobodny dostęp zarówno do kart, jak i przedmiotów. Rozpoczynamy! Celem gry jest zgarnięcie jak największej ilości kart (przeliczanych na punkty zwycięstwa!). Jak to zrobić? Podobnie jak w „Duuuszkach”. Jeden z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze stosu. Ta przedstawia przedmioty w różnych kombinacjach póz i kolorów. Zadaniem graczy jest wychwycić, który z elementów karty zgadza się i kształtem i kolorem z komponentami leżącymi na środku. Kto pierwszy złapie odpowiednią rzecz, zdobywa kartę!

Proste? Bardzo! „Duuuszki w kąpieli” to kontynuacja lubianej gry, a co więcej- można ją spokojnie połączyć z poprzednią wersją gry i stworzyć superimprezówkę! Dodatkowo, gdy łapanie przedmiotów wydaje się za łatwe, podnieś poziom trudności i spróbuj krzyknąć nazwę przedmiotu- sprawdź ile będzie śmiechu, gdy głowa zaangażowana w analizowanie karty powie głośno „co sobie wymyśli”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-10 17:39:46