Korsar
Pudełko wymiary
9.5 x 9.5 x 4 cm
9.5 x 9.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.3
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
gra karciana (Card Game)
żeglarstwo (Nautical)
piraci (Pirates)
Pozycja na BGG
2387
Ocena na BGG
6.3/10 na 6626 głosy
Nazwa oryginalna
Loot
Mechaniki
--------- (Card Play Conflict Resolution)
zarządzanie ręką (Hand Management)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
1992
Rok wydania
2014
Autor
Reiner Knizia
Pudełko zawiera
* 78 kart
* instrukcja

Opis

Rozkazy wydane! Proste do spamiętania, trudne do wykonania.

W grze „Korsar” wcielamy się w kapitana galeona wypełnionego po brzegi złotem. Naszym zadaniem jest przejąć równie zasobne okręty przeciwników (a przy okazji uchronić swój przed abordażem). Oto imprezowy tytuł z serii Joker Line wydawnictwa Trefl, jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców- Reinera Knizii.

„Korsar” jest przeznaczony dla 2 do 8 uczestników. W zależności od ilości osób biorących udział w zabawie, instrukcja proponuje różne warianty rozgrywki (drużynowe, indywidualne). Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa (czyt. Galeonów z największymi cyframi). „Korsar” przebiega w turach. Gracz może podjąć jedną z wybranych akcji- zagrać galeon przed sobą- jest to jego statek, lub zagrać kartę na okręt przeciwnika w celu ataku, lub na sojusznika by wspomóc jego obronę. Jeśli po upływie tury, statek dalej jest bezpieczny (nikt nie zagrał na niego kart), bierzemy go do swojej puli punktów zwycięstwa. Ale kto by się nie skusił na taki wypchany złotem kąsek! Przeważnie galeony będą atakowane. Porównujemy wtedy siłę statków zagranych przez wszystkich graczy. Oczywiście najsilniejsza karta „zgarnia” okręt. Gdy skończy się talia, podliczamy punkty i ogłaszamy zwycięzcę.

„Korsar” może zaangażować do gry aż 8 osób! Świetnie się sprawdza na imprezach czy wyjazdach/wycieczkach szkolnych. Emocjonujące zagrania, wiele wariantów gry, a przede wszystkim pirackie klimaty! „Korsar” to nie jedyna kieszonkowa gra od Trefla, sprawdź również inne tytuły z serii Joker Line!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:08:07