nPentos
Pudełko wymiary
9.5 x 9.5 x 4 cm
9.5 x 9.5 x 4 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
5.73
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
16408
Ocena na BGG
5.73/10 na 189 głosy
Nazwa oryginalna
Pentos
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2014
Autor
Bruno Cathala
Pudełko zawiera
* 55 kart
* instrukcja

Opis

Czary-Mary, Mikros, Pentos, Magalos! Turniej o tytuł czarnoksiężnika czas zacząć!

„Pentos” to gra karciana z serii Joker Line wydawnictwa Trefl, w której jako uczeń zgłębiający tajemnice magii marzymy o mianie prawdziwego maga! Układając odpowiednie sekwencję i mieszając składniki w kociołkach będziemy próbowali udowodnić swoją wartość przez rzucenie potężnych czarów.

„Pentos” rozpoczynamy od przetasowania talii i rozłożeniu pierwszych trzech kart na środku. Są to startowe kociołki. Celem graczy jest rzucenie czaru Megalos (9 kart w tym samym kolorze) lub zdobyciu jak najmniejszej liczbie punktów ujemnych (po trzeciej rundzie). „Pentos” przebiega w turach. Podczas swojej gracz może wykonać jedną z trzech czynności. Pierwszą opcją jest dołożenie składników do kotła- dobieramy trzy karty z talii i rozkładamy je po rzędach na stole. Drugą akcją jest skosztowanie mikstury- zbieramy z jednego z kotłów karty w tym samym kolorze lub o tej samej wartości. Trzecia możliwość to rzucenie czaru. Megalos to najpotężniejsze zaklęcie, kończące cały pojedynek zwycięstwem jednego z uczniów. Potrzeba do niego 9 kart w tym samym kolorze. Pentos to pomniejszy czar- 5 kart tej samej wartości. Rzucenie go kończy pojedyncze rozdanie- wszyscy poza autorem zaklęcia otrzymują minusowe punkty za karty trzymane na ręku. Mikros to sekwencja trzech kart- pozwala usunąć kartę z ręki swojej lub przeciwnika, wymienić lub podebrać składnik od innych uczestników. Gra kończy się po trzecim rozdaniu.

„Pentos” ma proste zasady i świetnie wpisuje się w serię Joker Line. Łatwo je wytłumaczyć i wciągnąć do gry nowych uczestników. Jest kieszonkowych rozmiarów i doskonale sprawdza się w podróży! Sprawdź również inne gry z serii Joker Line!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:12:04