Kryptos
Pudełko wymiary
9.5 x 9.5 x 4 cm
9.5 x 9.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.38
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
liczby (Number)
Pozycja na BGG
6773
Ocena na BGG
6.38/10 na 456 głosy
Nazwa oryginalna
Kryptos
Mechaniki
pamięć (Memory)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska, niemiecka, angielska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Piotr Siłka
Pudełko zawiera
* 1 plansza
* 55 kart
* pionki
* 48 żetonów
* 6 znaczników

Opis

Szpiedzy, kody, Enigma i „kolejkowe” wykonanie!

„Kryptos” to gra logiczna dla 3 do 6 osób, z ukończonym 8 rokiem życia. Celem uczestników zabawy jest złamanie tajnego kodu przeciwnika, przez dedukcję, obserwację, a niekiedy czystą zgadywankę. Wszystko w ciekawej oprawie graficznej- szarości, brązu, przybrudzeń po kawie, pieczątek i pomazanych zapisków (w końcu niełatwe zadanie przed graczami).

Do gry „Kryptos” przygotowujemy talię, według ilości osób zasiadających przy stole. Każdemu z uczestników rozdajemy taką samą liczbę kart, planszę punktacji (z zaznaczoną ilością punktów startowych =2) i żetony. Tor Kodu rozkładamy na środku. Każdy układa swoje karty „na ręce” rosnąco, poczym odsłania dwie karty (odwraca je „w wachlarzu” tak by były widoczne dla innych). Na Torze Kodu zaznaczamy żetonami, które cyfry zostały odsłonięte i rozpoczynamy. „Kryptos” przebiega w turach. Gracze, w kolejności mogą wykonać akcję rozpoznania kolejnej składowej szyfru. Wskazują kartę „na ręce” przeciwnika i zgadują. Za trafienie otrzymują 3 punkty i odznaczają strzał na Torze Kodu. Jeśli spudłowali, mogą podjąć się drugiej próby, płacąc za nią punktami. Kto pierwszy zdobędzie 15 punktów zwycięża!

„Kryptos” to bardzo prosta gra logiczna, bardzo porządnie i ładnie wykonana. Świetnie wpisuje się w serię Joker Line, kieszonkowych gier karcianych. Sprawdź co poza szpiegostwem i łamaniem szyfrów kryje seria.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:21:33