Ranczo Party
Pudełko wymiary
9.5 x 9.5 x 4 cm
9.5 x 9.5 x 4 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
4.89
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
24152
Ocena na BGG
4.89/10 na 49 głosy
Nazwa oryginalna
Dragon
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2006
Autor
Sylvie Barc
Pudełko zawiera
* 49 kart
* 40 żetonów
* instrukcja

Opis

Zwierzęta wybierają się na imprezę!

„Ranczo Party” to mała gra karciana, w której będziemy układać sekwencje by zyskać jak największą liczbę punktów. Ale pamiętajmy! Planując swoje ruchy nie ułatwiajmy gry przeciwnikowi.

Na początku „Ranczo Party” tasujemy talię i rozdajemy uczestnikom (od 2 do 4 graczy) po 7 kart, natomiast na środku stołu wykładamy jedną, losowo wybraną. Zadaniem graczy będzie układanie sekwencji w pionie lub w poziomie by zyskać jak najwięcej punktów. Karty przedstawiają zwierzęta maszerujące na imprezę, a każde z nich posiada swój numerek (od 1 do 7). W swojej turze dobieramy kartę i jedną wykładamy na stół. Jeśli numerek jest taki sam jak karty leżącej na stole kładziemy ją nad lub pod nią, tak by powstał pion. Jeśli numerek jest większy lub mniejszy układamy ją po prawej lub lewej stronie. Za każdy rząd 7 kart utworzony w pionie lub poziomie otrzymujemy 1 punkt. Uwaga! Za każdy balonik niesiony przez zwierzaki dostajemy bonusowe punkty! Gra toczy się do momentu, aż każdemu uczestnikowi zostanie jedna karta!


Zaprowadź zwierzaki na imprezę! „Ranczo Party” to szalona układanka w miniaturowym wydaniu. Banalne zasady sprawiają, że idealnie nadaje się dla dzieci! Spróbuj i zbierz jak najwięcej baloników. A wszystko to w niespełna 10 minut!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:25:45