Prison Run
Pudełko wymiary
9 x 9 x 2 cm
9 x 9 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
4.44
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
24610
Ocena na BGG
4.44/10 na 34 głosy
Nazwa oryginalna
Prison Run
Mechaniki
--------- (Track Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Pudełko zawiera
* 42 karty
* instrukcja

Opis

Długo się do tego szykowaliśmy!

Najwyższy czas dotrzymać słowa i wydostać („niesłusznie”) zamkniętych w więzieniu przyjaciół! „Prison Run” to gra karciana z kieszonkowej serii wydawnictwa Trefl, w której kombinowanie i blef mieszają się w więziennym klimacie. Przeznaczona jest dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat.

Przygotowanie do gry, jak i same zasady- jest bardzo proste. Karty więźniów odkryte układamy po jednej stronie stołu, po drugiej rozkładamy Tor Ucieczki. Gracze otrzymują karty „głosowania” (Karty Strażników i Kartę Przerwanych Więzów), oraz Rejestr Więźniów, których muszą wydostać. Emocje sięgają zenitu- rozpoczynamy Prison Run! W swoim ruchu gracz ma dwie opcje. Może wyprowadzić jednego z przyjaciół na Tor Ucieczki, lub kogoś na nim przesunąć (o 1 pole dalej). Gdy jakiś więzień dotrze na koniec Ucieczki, uczestnicy głosują, kładąc zakryte karty głosowania na stosie. Jedna osoba tasuje karty i je odkrywa. Gdy znajduje się w nich chociaż jedna karta strażnika, więzień wraca na miejsce. Gdy wszystkie kart to Przerwane Więzy- przyjaciel jest wolny. Uwaga! Karty Strażników są jednorazowe! Mądrze blokuj przeciwników, obserwuj na czyjej wolności im zależy i wtedy wykorzystuj czerwone Karty Strażników! Gra kończy się w dwóch momentach- wszystkim graczom pozostanie jedynie Karta Przerwanych Więzów, lub gdy ktoś krzyknie „Sukces!” po uwolnieniu ostatniego więźnia z Rejestru!

Pamiętaj „Prison Run” to ucieczka z więzienia! Zawiązuj przyjaźnie, sojusze i „zawieszenia broni”, ale wolność zyskają nieliczni. Strażnicy w końcu wszystkich wyłapią i cały plan, knuty pilnie przez tyle lat znowu pójdzie za kratki. A jak będziesz miał pecha, to i Ciebie zakują. Rozgrywaj swoje karty sprytnie i pomagaj tylko wtedy, gdy masz pewność! Inaczej nie prędko spotkacie się z kumplami przy planszówkach!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:30:13