Kieszonkowy Bystrzak
Pudełko wymiary
9 x 9 x 2 cm
9 x 9 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
5.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Trefl
Kategorie
gra karciana (Card Game)
edukacyjna (Educational)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
ciekawostki (Trivia)
Pozycja na BGG
15851
Ocena na BGG
5.94/10 na 92 głosy
Nazwa oryginalna
Tark Mees Taskus
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 1 do 10 osób
Czas gry
od 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Pudełko zawiera
* 55 kart
* instrukcja

Opis

Mądra głowa, zagra w słowa!

„Kieszonkowy Bystrzak” to miniaturowa gra karciana, która idealnie nadaje się w podróż i na imprezę. Możemy zagrać w zatłoczonym pociągu, w dużym gronie przyjaciół, zróżnicowanej wiekowo rodzinie, a nawet samemu! „Kieszonkowy Bystrzak” sprawdza się w każdym gronie, wariancie i grupie wiekowej.

Zasady są proste, więc każdego można szybko ich nauczyć i od razu przejść do zabawy. Gra oferuje kilka wariatów rozgrywki. Większość opiera się na szukaniu słowa. Przetasowaną talię kładziemy na środku Literkami do góry. Odkrywamy pierwszą kartę, na stronę Tematu. Naszym zadaniem jest znalezienie słowa (najlepiej rzeczownika) do powstałej pary Temat-Litera. Kto pierwszy krzyknie poprawne słowo- zdobywa kartę Tematu, a my odsłaniamy kolejną. Proste? Bardzo! Drugim wariantem jest odsłonięcie paru kart tematów pod jedną literę. Wszyscy uczestnicy zapisują na karteczkach jak najwięcej słów do podanych kategorii i zdobywają punkty za każde „niepowtarzalne słowo”!

Znasz słodycz na literę „N”? A sport na „Ś”? Wykaż się tęgim umysłem z „Kieszonkowym Bystrzakiem”! Wciągnij do gry znajomych, towarzyszy podróży. Niech godziny w pociągu czy samolocie się nie nudzą, a okażą się wesoło spędzonym czasem. „Kieszonkowy Bystrzak” to zabawa dla każdego!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-25 15:42:39