Trivial Pursuit: Family Edition
Pudełko wymiary
27 x 27 x 5 cm
27 x 27 x 5 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
5.56
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hasbro
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
ciekawostki (Trivia)
Pozycja na BGG
21846
Ocena na BGG
5.56/10 na 956 głosy
Nazwa oryginalna
Trivial Pursuit: Family Edition
Mechaniki
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób

Opis

Kolorowa gra wiedzowa !

„Trivial Pursuit” to gra imprezowa o charakterze Quizu. Przeznaczona jest dla 2 do 6 osób w wieku co najmniej 8 lat. O co w niej chodzi? Przede wszystkim o wiedze- o jej sprawdzenie i dowiedzenie się czegoś ciekawego o świecie, który nas otacza. Zasady są proste, a „Trivial Pursuit: Family Edition” dodatkowo przystosowane jest specjalnie do rozgrywek rodzinnych! By wyrównać szansę na zwycięstwo bez względu na wiek, każdy dostaje pytanie „na swoim poziomie” (inne pytania są skierowane do dzieci- inne dla dorosłych!).

By „Trivial Pursuit” przygotować wystarczy tylko rozłożyć plansze. Wszystkie pionki uczestników umieszczamy na polu centralnym i rozpoczynamy. Wygrywa osoba, która pierwsza zdobędzie 6 kolorowych trójkącików. Jak to zrobić? Odpowiadając na wszystkie 6 kategorii „Trivial Pursuit”. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: Sport i Rekreacja, Nauka i Natura, Sztuka i Literatura, Rozrywka, Historia i Geografia. Z czego jesteś najlepszy? W swojej turze gracz rzuca kostką, a następnie decyduje w którą stronę, którą odnogą i na jakie pytanie będzie odpowiadał (pytania są zależne od pól na jakich wylądujemy). Gdy udzielimy poprawnej odpowiedzi możemy wykonać kolejny rzut! By uzyskać możliwość zdobycia kolorowego trójkącika należy odpowiedzieć na pytanie ze specjalnego skrajnego pola. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie wygrywa!

„Trivial Pursuit” cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród wielbicieli gier planszowych, że doczekał się naprawdę wielu odsłon! Każdy z nich zawiera, różne warianty rozgrywki. Wersja „„Trivial Pursuit: Family Edition” jest przeznaczona dla rodzin. Idealna, emocjonująca gra łącząca pokolenia! Zostań omnibusem!

Gra jest w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zabawy powinni biegle operować językiem

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-02-28 13:15:12