nieHISTORIA
Pudełko wymiary
31 x 31 x 7.5 cm
31 x 31 x 7.5 cm
Waga około
1.4 kg
Ocena
6.87
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
cywilizacyjna (Civilization)
Pozycja na BGG
1903
Ocena na BGG
6.87/10 na 2411 głosy
Nazwa oryginalna
Historia
Mechaniki
--------- (Action Retrieval)
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
zarządzanie ręką (Hand Management)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Marco Pranzo
Pudełko zawiera
* Plansza
* 54 kostki władzy
* 48 karty cudów
* 12 kart wydarzeń
* 18 kart przywódców
* 16 żetonów terytoriów
* 60 kart akcji
* 35 kart doradców
* 7 kart Civbotów
* 2 znaczniki czasu
* 6 znaczników matrycy
* 6 kart pomocy
* 12 znaczników punktów/tury

Opis

Od kamienia łupanego po loty w kosmos!

Planuj i zapewnij swojej cywilizacji rozwój o jakim inne ludy mogą tylko pomarzyć! „Historia” to gra planszowa dla 1 do 6 graczy, w której będziemy dowodzić jednym mocarstwem przez tysiące lat! Nasze decyzje i wola walki (odzwierciedlane w punktach zwycięstwa) zapewnią naszym narodom przetrwanie i chwałę której zazdrościć będą przyszłe pokolenia. A oczywiście w przypadku klęski „Historia” nawet nas nie zapamięta

Przygotowanie do gry jest proste. Wybieramy swój naród, umieszczamy nasze znaczniki na początkowych pozycjach na mapie i diagramie zaawansowania cywilizacji, otrzymujemy karty akcji i możemy zaczynać. W widocznym miejscu rozkładamy karty cudów świata, które będziemy mogli zakupić później (w liczbie graczy plus dwa). „Historia” trwa przez trzy ery, po 4 rundy. O długości jednej rundy- decydują gracze. Jak? Każdy ma swoją pulę kart akcji. Zagrywamy je po kolei i wykonujemy odpowiednie czynności. Poszczególne karty zapewniają punkty zwycięstwa, rozwój siły militarnej lub technologii (przesuwamy wtedy swój znacznik na diagramie cywilizacji), pozwalają zdobywać cuda świata, podbijać tereny na mapie itp. Zagrywać możemy też swoich przywódców i doradców- różnych dla każdej nacji. Jedna runda trwa do momentu aż któryś z graczy nie zagra karty „Rewolucja”! Kolejkę kończą pozostali uczestnicy, podliczamy punkty i przechodzimy do kolejnej rundy. Dochodzi też do różnych wydarzeń na osi czasu- określanej przez licznik rund.

Obserwuj rozwój swojej cywilizacji z grą „Historia”! Prowadź wojny, korzystaj z rozwoju militarnego i wyprzedź przeciwników w wyścigu technologicznym. Zostań najlepszym władcą jakiego zna „Historia”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-03-05 15:22:39