Tańczące Jajeczka
Pudełko wymiary
11 x 27 x 7 cm
11 x 27 x 7 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
6.32
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Haba
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
3340
Ocena na BGG
6.32/10 na 2370 głosy
Nazwa oryginalna
Dancing Eggs
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2003
Rok wydania
2014
Autor
Roberto Fraga
Pudełko zawiera
* 1 jajko drewniane
* 9 jajek gumowych
* instrukcja

Opis

Jaja jak berety!

Oto szalona imprezówka zręcznościowa od wydawnictwa Haba. „Tańczące Jajeczka” to nie jest zwyczajna wypraska na jajka- to wyzwanie do którego mogą zasiąść tylko niebojący się bólu brzucha (ze śmiechu! ☺) śmiałkowie. Gra przystosowana jest już dla 4-letnich dzieci, chociaż prawdopodobnie to rodzice będą chcieli rozegrać kolejną partię. Nic dziwnego „Tańczące Jajeczka” to zdecydowanie tytuł przeznaczony dla całych rodzin!

Jak przygotować grę? Wyjąć z pudełka kostkę i wypraskę na jajka (skrywa ona 9 jajeczek gumowych i 1 drewniane!). Na czym polegają „Tańczące Jajeczka”? Na dobrej zabawie! Otóż chętni ustawiają się wokół stołu, a najmłodszy gracz jako pierwszy rzuca kostką. To ona determinuje jakiej akcji należy się podjąć. Najczęściej będzie to otrzymanie jajka i trzymanie go w nietypowy sposób- pod kolanem, w łokciu, pod pachą, brodą. Możemy trafić na wykonywanie jakiś gestów, albo po prostu na bieg wokół stołu! Ale pamiętaj- „Tańczące Jajeczka” przegrywa osoba, której wypadnie jajko!

Bardzo proste zasady, wymagają od graczy niemałego zaangażowania! Dodatkowo Wydawnictwo „Haba” przystosowało grę „Tańczące Jajeczka”- mimo, że pojedynczo trwa od 5 do 10 minut- do długich rozgrywek. Duże i wytrzymałe elementy gotowe są na rozgrywanie partii za partią, w domu, na działce, w ogródku!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-04-20 15:33:34