Packa na Muchy
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.99
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
8958
Ocena na BGG
5.99/10 na 609 głosy
Nazwa oryginalna
Fliegen klatschen
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Edycja
2
Rok premiery
2004
Rok wydania
2016
Autor
Christian Heuser
Pudełko zawiera
*112 kart
*instrukcja

Opis

Gra, że mucha nie siada!

„Packa na muchy” to zwariowana imprezowa przygoda dla 2 do 8 graczy w wieku co najmniej 6 lat! Prosta, dynamiczna, o łatwych zasadach, sprawdzi się w każdym towarzystwie i praktycznie, w każdym miejscu- gra nie wymaga planszy, ani dużo miejsca! Wystarczy czujne oko i szybka dłoń!

Wyjaśnienie zasad zajmuje parę sekund, gdyż są naprawdę banalnie proste! Talię kart tasujemy i rozdajemy wszystkim uczestnikom równą ilość. Następnie gracze w swojej turze odsłaniają wierzchnią kartę i kładą ją przed sobą. Przede wszystkim będą one przedstawiały wizerunki szalonych much w różnych kolorach, które zaszczyciły nasza imprezę oraz ich wartość punktową. Czasami na stole pojawi się tytułowa „Packa na muchy”. Jeśli to nastąpi gracze muszą klepnąć kartę z odpowiednią muchą- uwaga! Pacnięta mucha to nasze punkty więc dobrze by było gdyby miała jak najwyższą wartość. Istnieje też drugi moment kiedy „klepiemy” punkty. Kiedy na stole pojawią się muchy- przedstawicielki pięciu kolorów. Taką sytuację gracze traktują jakby na stole pojawiła się „Packa na muchy”. Gra kończy się w momencie skończenia wszystkich talii graczy. Po przeliczeniu punktów (zdobytych kart) ogłaszamy zwycięzcę!

Niezwykle proste i przyjemne! Szybkie i niewymagające miejsca, a zapewniające świetną zabawę, nawet na bardzo zatłoczonym przyjęciu! „Packa na muchy” to doskonała zabawa, ale też niezapomniane przeżycie dla dłoni. Uwaga! Autorzy gry zastrzegają, że podczas procesu tworzenia nie ucierpiała żadna mucha (nawet ta najtłustsza!).

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2011-01-20 16:44:23