Myszki w opałach
Pudełko wymiary
19 x 27.5 x 7 cm
19 x 27.5 x 7 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.43
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lucrum Games
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
5437
Ocena na BGG
6.43/10 na 625 głosy
Nazwa oryginalna
Mmm!
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
igranie z losem (Push Your Luck)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Reiner Knizia
Pudełko zawiera
* dwustronna plansza do gry
* 56 mysich żetonów
* figurka kota
* 3 drewniane kostki
* instrukcja

Opis

Uwaga kot idzie!

„Myszki w opałach” to gra kooperacyjna dla najmłodszych, autora największych hitów planszówkowych, takich jak „Pędzące Żółwie”! W grze wcielamy się w myszki buszujące po spiżarni. Naszym celem jest wyniesienie wszystkich zapasów. Musimy się spieszyć, bo kot już wie o naszej obecności i zmierza w naszym kierunku!

Chleb, ogórki, ser, ryby, marchewki- zabieramy wszystko. A, że „Myszki w opałach” to gra kooperacyjna, musimy sobie pomagać. Jeśli nam się uda- wygrywamy. W przeciwnym wypadku razem ponosimy porażkę. Jak przebiega gra? „Myszki w opałach” rozgrywamy w turach. Gracze po kolei rzucają trzema kostkami. Wyniki przedstawiają dobra ze spiżarni. Uczestnik decyduje kładąc kostkę z wynikiem na odpowiedniej półce, którą część np. chleba, chce wynieść. Żeby jedzenie zaliczone było do „wyniesionych” cała półka na której się znajduje musi zostać pokryta znacznikami kostek. Jeśli po zakończeniu tury danego gracza, nie zostało nic ze spiżarni wyniesione, porusza się kot (zawsze o jedno pole). Spieszmy się! Zadbajmy by „Myszki w opałach” nie uciekały z pustym brzuszkiem!

Tak samo jak „Pędzące Żółwie” jest to bardzo dobry tytuł dla dzieci. Wiele wariantów gry pozwala dostosować poziom trudności nawet dla najmłodszych. „Myszki w opałach” to proste zasady, które szybko można wytłumaczyć by wciągnąć nowych niedoświadczonych uczestników. Spróbuj!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-05-06 18:01:06