Założyciele imperium
Pudełko wymiary
13 x 17 x 5.5 cm
13 x 17 x 5.5 cm
Waga około
0.5 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2015
Autor
Alexey Kalinin, Petr Tyulenev
Pudełko zawiera
* 97 kafli
* 24 żetony
* instrukcja

Opis

Potrzebny silny władca!

Jest III wiek naszej ery. Rzym rozciągający się od Egiptu po Brytanie i potrzebuje silnego przywódcy, który da radę opanować tak rozległy kawałek ziemi. Uczestnicy gry „Założyciele Imperium” wcielają się w zarządców terenu. Kto najlepiej będzie nim kierował i zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa zostanie mianowany cesarzem!

„Założyciele Imperium” to gra dla 2 do 4 osób, oparta o mechanikę kafelkową. Rozpoczynając rozgrywkę należy podzielić żetony i płytki według rewersów, tworząc odpowiednie stosy. Instrukcja podpowiada jaka ilość kafelków danego typu zostaje odsłonięta na początku (zależne od ilości graczy). Jesteśmy gotowi, niech „Założyciele Imperium” wyłonią najlepszego! Tury wykonujemy w kolejności. Gracze mają do dyspozycji następujące akcje: odsłonięcie kolejnego kafelka ze stosu, położenie żetonu, oraz rozbudowanie swojej planszy. Jak zrobić to ostatnie? W bardzo ciekawy sposób. Każdy kafelek, ma zaznaczone co produkuje, oraz czego potrzeba by go wybudować. Dokładane kafelki muszą się stykać z tymi, które zapewniają odpowiednie surowce. Jest to ważna sprawa. Ponieważ mądre rozbudowanie początkowe, udostępni nam spore możliwości rozwoju! Niektóre kafelki „produkują” nam dodatkowe żetony- wojska lub rzemieślników zapewniające korzyści, oraz udostępni nowe akcje- atakowanie wrogich budynków blokuje ich aktywność (surowce, PZ), a sprytne manipulowanie żetonami monet i rzemieślników rozwinie handel- wspólny i indywidualny. „Założyciele Imperium” trwa do momentu, aż w jednym ze stosów wyczerpią się kafelki. Następuje liczenie punktów i ogłoszenie zwycięzcy!

Proste zasady, które jesteśmy w stanie wyjaśnić w kilka chwil, na pewno zadowolą wielbicieli gier kafelkowych! Dodatkowym plusem jest ilość płytek! W tym małym pudełeczku „Założyciele Imperium” mieszczą ich aż ponad 90! 

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-05-18 15:39:53