Parfum
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 8 cm
29.5 x 29.5 x 8 cm
Waga około
1.8 kg
Ocena
6.48
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Queen Games
Kategorie
przemysł (Industry / Manufacturing)
renesans (Renaissance)
Pozycja na BGG
3326
Ocena na BGG
6.48/10 na 1695 głosy
Nazwa oryginalna
Parfum
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Marco Ruskowski Marcel Süßelbeck

Opis

Zostań wirtuozem łączenia zapachów!

„Parfum” to gra ekonomiczna o bardzo nietypowej tematyce. Gracze wcielą się w perfumiarzy, próbujących zadowolić przeróżną klientele. Wydobywając z surowców (np. Lawendy) substancje lotne, łącząc je ze sobą w różnych kombinacjach- nadając im rolę akordu bazowego, średniego i wysokiego, będziemy starali się zyskać popularność wśród ludzi. Kto zostanie najlepszym perfumiarzem w historii?

„Parfum” to gra planszowa, przeznaczona dla 2 do 4 graczy w wieku co najmniej 8 lat. Rozłożenie planszy, oraz surowców i kostek początkowych podpowiada instrukcja. Gotowi? Na początku każdej tury wybieramy żeton kolejności- on determinuje w jakiej kolejności gracze będą wykonywali akcje. Każdorazowo zaczyna osoba, która ma najmniej punktów w aktualnej turze (rozpoczynając grę niech to będzie najmłodszy uczestnik). W zależności od wybranego żetonu kolejności możemy się podjąć odpowiedniej ilości akcji- np. osoba z żetonem 3 może wykonać 6 akcji. Jakie akcje oferuje gra „Parfum”? Po pierwsze, możemy dobrać żetony wody (czasem, dające punkty, pozwalające przerzucać kostki). Drugą możliwością jest dobranie kostki, natomiast trzecią uzupełnienie składników, na torze (oczywiście, jeśli wcześniej, ktoś je wykupił). Po wykonaniu akcji, gracz przystępuje do wykonania perfum. Rzucamy wszystkimi zdobytymi kostkami. Jeśli wyniki nam nie odpowiadają, wykorzystujemy wodę, by kostkę przerzucić. Za wyrzucone wartości zakupujemy składniki do perfum- tworząc małą (dwa flakoniki) lub dużą buteleczkę (trzy flakoniki). Zdobyte w ten sposób pachnidła sprzedajemy- za co otrzymujemy punkty. Gra „Parfum” kończy się w momencie wyczerpania żetonów surowców, lub gdy dociągnięty zostanie żeton specjalny.

Zachwyć klientele bogactwem aromatów. Trudna sztuka tworzenia perfum nie była jeszcze tak prosta! Gra, którą jest „Parfum” zachwyca klimatem oraz jakością wykonania. Dzięki temu, że zasad szybko można się nauczyć nowi gracze z chęcią do niej zasiądą, a dreszczyk emocji związany z wytwarzaniem wonnych olejków (poprzez rzuty kostkami), zapewni sporo radości i zwiększy regrywalność. Gra „Parfum” stworzona została przez autorów „Fresco”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-05-25 15:25:12