Tytus, Romek i A‘Tomek
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7 cm
29.5 x 29.5 x 7 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
7.07
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
media (Movies / TV / Radio theme)
Pozycja na BGG
955
Ocena na BGG
7.07/10 na 5724 głosy
Nazwa oryginalna
Nightmare Productions
Mechaniki
--------- (Auction: Turn Order Until Pass)
licytacja (Auction/Bidding)
--------- (Closed Economy Auction)
bonusy za zakończenie gry (End Game Bonuses)
--------- (Victory Points as a Resource)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Autor
Reiner Knizia

Opis

Tytus, Romek i A’Tomek na planszy!

Tytuł skierowany do wszystkich wielbicieli komiksu, ale nie tylko. Jest to emocjonująca gra licytacyjna- więc porwie nawet tych, którzy nie znają opowieści o Tytusie! Celem graczy (od 2 do 5) będzie ułożenie obrazkowej historii z wykorzystaniem postaci, bohaterów, pojazdów i stworów wymyślonych przez Papcia Chmiela.

Tytus, Romek i A’Tomek trwają 4 rundy (rozgrywane w około 60 minut), podzielona na 8 rund. Przed każdą należy planszę przygotować według wskazówek z instrukcji. Każdy gracz otrzymuje zasłonkę, chowa za nią 12 debilarów (waluty znanej z komiksu) i 3 puste karty (zapełniane w trakcie gry elementami komiksów). Tura rozpoczyna się od uczestnika, któremu przypadł Papcio Chmiel. Licytujemy się o elementy po kolei leżące na planszy- zawsze podbijając poprzednią kwotę. Jeśli wszyscy spasowali poza jedną osobą- zabiera ona obrazek i umieszcza go od razu na odpowiednim miejscu swojego komiksu. Kwota, jaką gracz przeznaczył na zakupienie elementu jest rozdawana po równo między innych uczestników. Gdy po 8 „turze” licytacji, ktoś złożył komiks w całości- otrzymuje kokosa z wartością komiksu. Dodatkowo może zyskać premię- w zależności od treści (np. jeśli w historii pojawiły się postaci tytułowe, gracz otrzymuje żeton Tytus, Romek i A’Tomek warty 3 punkty!). Po czwartej „8-turowej” licytacji gra się kończy i podliczamy zdobyte punkty!

Emocjonująca i utrzymana w komiksowej grafice gra planszowa. Solidne wykonanie zapewni wytrzymałość podczas wielokrotnych partii. Proste zasady pozwolą wciągnąć zarówno młodych jak i starszych fanów komiksu Tytus, Romek i A’Tomek! A sprawnie działająca mechanika pozostawi chęć na kolejne rozgrywki i zacięte licytacje.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-06-03 13:11:06