Asteriks: Wielka Wyprawa
Pudełko wymiary
13.5 x 13.5 x 4 cm
13.5 x 13.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.88
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
starożytność (Ancient)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
komiks (Comic Book / Strip)
pamięciowa (Memory)
wyścigi (Racing)
podróże (Travel)
Ocena na BGG
5.88/10 na 11 głosy
Nazwa oryginalna
Asteriks: Wielka wyprawa
Mechaniki
pamięć (Memory)
plansza modułowa (Modular Board)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Corné van Moorsel

Opis

Podróż poprawiająca koncentracje!

Najmłodsi gracze mają niepowtarzalną okazję wyruszyć na Wielką Wyprawę z bohaterami komiksów „Asterix i Obelix”! Druga gra z serii o nieugiętych galach, tym razem zabierze nas w ciekawe miejsca Europy. Gotowi?

„Asterix: Wielka Wyprawa” to przygoda dla 2 do 5 graczy, w wieku zaledwie 5 lat. W pudełeczku znajduje się kilka sporych, dwustronnych kart, które podczas przygotowania ustawiamy w okrąg. Wyznaczamy pole startowe i ustawiamy na nim wybraną przez siebie postać (Asterixa, Obelixa, Panoramixa itp.). Rozpoczyna oczywiście najmłodszy uczestnik. Celem gry „Asterix: Wielka Wyprawa” jest uzyskanie 5 żetonów hełmów. Jak to zrobić? Za każde pełne okrążenie stworzonej „planszy” otrzymujemy jeden żeton. W swojej turze gracz wybiera jedną z kart „za sobą” (między jego figurką, a pionkiem ostatniego gracza- w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara) i odwraca ją na drugą stronę. Odkryty obrazek wyznacza nam miejsce, do którego w tej turze zawędruje nasz bohater (zgodnie ZE WSKAZÓWKAMI ZEGARA). Proste? Bardzo! Kto pierwszy zrobi 5 pełnych okrążeń i zakończy ruch na polu startowym wygrywa grę! Uwaga! Alternatywnym warunkiem zwycięstwa jest zebranie 8 hełmów .

„Asterix: Wielka Wyprawa” to prosta, ale wciągająca metoda poprawienia koncentracji! Szybko przyswajane zasady, pozwalają rzeczywiście zaprosić do zabawy najmłodsze dzieci- nawet jeśli wcześniej nie zetknęły się z grą planszową. Szukasz nietypowych gier typu „memory”? „Asterix: Wielka Wyprawa” na pewno Cię nie zawiedzie! Tym bardziej, że musisz być bardzo skupiony- sytuacja na planszy zmienia się bardzo szybko

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-06-12 17:09:34