Pojedynek Ninja
Pudełko wymiary
11 x 18.5 x 3.5 cm
11 x 18.5 x 3.5 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.34
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
kości (Dice)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
6137
Ocena na BGG
6.34/10 na 545 głosy
Nazwa oryginalna
Ninja Taisen
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
papier, kamień, nożyce (Rock-Paper-Scissors)
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Katsumasa Tomioka
Pudełko zawiera
* 33 karty
* 3 unikatowe kości
* instrukcja

Opis

Pierwszy japoński tytuł od wydawnictwa Portal!

"Pojedynek Ninja" przeniesie nas do czasów starożytnej Japonii. Czasów gdzie największym zaszczytem, dostępnym jedynie wybranym, było zostanie owym wojownikiem. Po ciężkim szkoleniu, zarówno ducha, jak i ciała, przystępowało się do klanu i nosiło miano Ninja. A teraz kiedy kończy się stuletni pokój, Ci wyszkoleni wojownicy mają obowiązek obrony miast... i zniszczenia wroga!


Niech rozpocznie się "Pojedynek Ninja"! Przygotowując grę, między osobami biorącymi udział w rozgrywce wkładamy drogę. Gracze wcielają się w zwaśnione klany Ninja, których celem jest zniszczenie siedziby przeciwnika z krańca planszy. Z początkiem rozgrywki, każdy otrzymuje talie kart swoich wojowników (z określoną siłą i "techniką"). W swojej turze gracz rzuca kostkami i porusza odpowiednich wojowników, o liczbę oczek, które wypadły. Każda kostka jest przyporządkowana do ninji posługującego się daną techniką. (Uwaga! gdy na polu stoi więcej niż jeden wojownik, może on zabrać pozostałych na plecach- jak w "Pędzących Żółwiach"!). Gdy po przeciwnych stronach drogi spotkają się dwaj wrodzy ninja wywiązuje się walka! Głównym mechanizmem "Pojedynku Ninja" jest popularne "kamień-papier-nożyce"- innymi słowy- każda technika z kimś przegrywa, z kimś wygrywa. Gdy jest remis, wygrywa karta z większą siłą. Celem gry jest dotarcie do wrogiej wioski!

Prosta i szybka gra dla dwojga! "Pojedynek Ninja" jest przyjemną mieszanką lekkiej taktyki, losowości i prostoty zasad. Całości dopełniają ładne grafiki. Świetnie nadają się jako przerywnik między dwoma większymi tytułami, jako gra podróżna, lub na szkolną przerwę! Niech "Pojedynek Ninja" wygra lepiej przygotowany klan!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-06-12 17:48:29