Tak, Mroczny Władco! Gra podstawowa czerwona
Pudełko wymiary
11 x 18.5 x 3.5 cm
11 x 18.5 x 3.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
5.85
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
6711
Ocena na BGG
5.85/10 na 3117 głosy
Nazwa oryginalna
Aye, Dark Overlord! The Red Box
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
odgrywanie postaci (Role Playing)
--------- (Single Loser Game)
opowiadanie (Storytelling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 4 do 16 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok wydania
2015
Autor
Fabrizio Bonifacio, Riccardo Crosa, Massimiliano Enrico, Chiara Ferlito, Tim Uren

Opis

Doskonały plan znowu spełzł na niczym!

Przez Was! Jesteście nieudolni i niewykwalifikowani, ale Mistrz Zła może Wam to „wybaczyć” (czyt. Da upust swojemu gniewowi tylko na jednym z Was). „Tak, Mroczny Władco” to narracyjna gra karciana, osadzona w świecie Kragmorthy, w której za pomocą sprytnych i pokrętnych wymówek, będziemy próbowali wyłgać się spod nienawistnego spojrzenia Rigora Mortisa, zrzucając caaaaałą winę na jednego z przyjaciół (no cóż, takie życie ).

„Tak, Mroczny Władco” rozpoczynamy od przetasowania talii i rozdania kart pośród graczy. Jeden z uczestników wciela się w dostojnego Mistrza Zła i oskarża całą grupę o niewykonanie zadania (tutaj możemy sobie wymyślić dowolną treść: „Wy parszywe Gobliny, znowu przynieśliście mi nie te kapcie o które prosiłem!!!!”). Im zmyślniejszą i prostszą misję wymyśli, tym trudniej będzie Goblinom (innym graczom) wytłumaczyć się z klęski. Mistrz Zła, pyta jednego z uczestników, o przyczyny tej porażki. I teraz rozpoczyna się „Tak, Mroczny Władco!”. Wskazany gracz, musi używając swoich kart upleść opowieść i zrzucić winę na kogoś innego. Karty przedstawiają najróżniejsze postaci, miejsca, wydarzenia i przedmioty, które jeśli zostaną wspomniane w wymówce mogą zostać zagrane na środek (nie tylko przez Narratora). Jeśli opowiadający wspomni „rzecz” z naszej karty, możemy ją zagrać i przejąć opowieść! Celem graczy jest szybkie reagowanie i przerywanie Narratorowi. „Tak, Mroczny Władco” przegrywa osoba, której zabraknie języka w gębie i jako ostatnie zostanie z kartą w ręku.

Zabawna i wciągająca gra w dość nietypowe opowiadanie historii. W „Tak, Mroczny Władco” nie próbujemy stworzyć pięknej bajki. Tworzymy kreatywne kłamstwo, które przede wszystkim musi być wiarygodne! Uwaga! Zestaw czerwony i niebieski można dowolnie z sobą łączyć.

Czerwony zestaw „Ta, Mroczny Władco” to przedruk gry z 2013 roku i zawiera ten sam zestaw kart.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-06-16 14:59:51