Aarrr! (Arrr!, Ar! Arr! Aarr!)
Ocena
6.43
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
LUPO art games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
piraci (Pirates)
Pozycja na BGG
17838
Ocena na BGG
6.43/10 na 42 głosy
Nazwa oryginalna
AARRR!
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Przemek Dmytruszynski

Opis

Piracka zabawa dla dwojga!

"Aarrr!" to karciana przygoda na morzach i oceanach od wydawnictwa Lubo- w całości wykonana w Polsce! Gracze wcielają się w kapitanów pirackich statków. Celem gry jest zdobycie tytułu Króla Piratów. Możemy to osiągnąć jedynie przez piracką strzelaninę! Gotowi jesteście na niezwykle emocjonujący pojedynek, głośne salwy (...śmiechu :)) i prawdziwie piracką przygodę na łatanej łodzi?

Odważni gracze zasiadający do "Aarrr!" otrzymują swój okręt i umieszczają go na przeciw siebie. Następnie 4 karty Dział, ustawiamy celując w statek drugiego kapitana. Każdy dobiera po 5 kart i możemy rozpoczynać! "Aarrr!" przebiega w turach, w których gracze naprzemiennie będą wykonywali po dwie akcje z zagrywanych kart. Zatem co zgotuje nam przygoda? Możemy zagrać karty kul (zwykłych lub ognistych) na nasze armaty. Możemy zagrać kartę BOOM!, która spowoduje wystrzelenie "załadowanych" wcześniej kul. Możemy używać kart do wywołaniu Sztormu (zablokujemy przeciwnika na dwie rundy), lub zagrywając Falę i zmyć mu z pokładu jedno z dział. Proste? Zasady "Aarrr!" są bardzo proste, ale trafienie wroga nie jest łatwe! Można się bronić kartami "Pudło!", wtedy wszystkie kule chybiają, możemy odbijać strzały używając Pana Wimbled'a, lub Papugą zabrać komuś kulę wyłożoną na armatę. Gra kończy się w momencie gdy któryś z kapitanów straci swoje ostatnie działo, lub wyczerpie się stos kart dobierania (na zakończenie rundy, każdy zawsze dobiera do 5 kart na ręku!).

"Aarrr!" to niezwykła przygoda! Proste zasady pozwalają rozgrywać partie na spotkaniu z rodziną, w szkole, czy na wycieczce. Kapitanem może zostać już 5-latek! "Aarrr!" poza świetną zabawą, zapewnia obcowanie ze sztuką- ilustracje do gry tworzyli absolwenci szkół plastycznych. Piratowanie w eleganckim klimacie! Do dział!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-07-31 15:53:41