Mamy szpiega! (Spyfall)
Pudełko wymiary
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
Waga około
0.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Autor
Alexandr Ushan
Pudełko zawiera
*240 kart (30 talii po 8 kart każda)
*30 woreczków strunowych
*instrukcja

Opis

Dyskrecja jest najważniejsza!

„Mamy Szpiega!” to świetna gra imprezowa z niezwykłym dreszczykiem emocji. Gracze wcielają się w agentów wywiadu na misji. Mają zinfiltrować różne lokacje i niezauważeni wrócić do bazy- niestety, wśród wysłanych na misje znajduje się Szpieg! Nie dostał on wskazówek, ani szczegółów zadania- ale doskonałe przeszkolenie sprawi, że szybko może się domyślić niektórych informacji i sabotować całą misje. Nie pozwólmy na to! Karty na stół- Mamy Szpiega!

Na czym polega gra? Pudełko „Mamy Szpiega!” zawiera 30 talii lokacji, a w każdej znajduje się jedna karta Agenta Kontrwywiadu. Przystępując do rozgrywki należy przetasować wylosowaną talię- nie podglądając jej i rozdać każdemu z uczestników. Ci, w tajemnicy, podglądają zawartość otrzymanej karty. Agenci mają w ten sposób informacje w której lokacji się znajdują, natomiast jedna z pośród osób siedzących przy stole została wyznaczona na Kontrwywiad. Jaki jest cel gry „Mamy Szpiega!”? Agenci muszą wywnioskować, kto chce sabotować misje. Natomiast kontrwywiad musi odkryć w jakiej lokacji się znajduje. Całość rozgrywki oparta jest na zadawaniu pytań- przemyślanych, sprytnych… zaszyfrowanych! Rozdający karty zadaje pierwsze pytanie wybranej przez siebie osobie. Pytany musi udzielić takiej odpowiedzi by Agenci domyślili się, że delikwent WIE w jakiej lokacji jest. Uwaga! Zbyt ogólna odpowiedź może doprowadzić do tego, że na odpowiadającego mogą paść podejrzenia- a zbyt szczegółowa ułatwi zadanie Szpiegowi! Pojedyncza tura trwa 8-15 minut. W trakcie rozdania każda, ze stron może przerwać rozgrywkę-ujawnić się i zaryzykować wskazania Szpiega, lub miejsca by wygrać. Jeśli nikomu się to nie uda po upływie czasu Kontrwywiad się ujawnia i próbuje zgadnąć gdzie jest.

„Mamy Szpiega!” to niepowtarzalna gra blefu. Koncentracja, spostrzegawczość, nonszalancja i spryt- wszystko co najlepsze w szpiegowskim klimacie! Zorganizuj wspólną misje ze znajomymi czy rodziną. Gdzie się udacie? Na stacje kosmiczną? Do warsztatu samochodowego? Na imprezę pracowniczą? Gdziekolwiek będziecie zachowajcie dyskrecje- Szpieg tylko się czai na waszą pomyłkę!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-08-05 17:12:38