Mamy szpiega! (Spyfall)
Pudełko wymiary
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.78
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
blef (Bluffing)
dedukcja (Deduction)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
szpiegostwo (Spies/Secret Agents)
Pozycja na BGG
954
Ocena na BGG
6.78/10 na 21274 głosy
Nazwa oryginalna
Spyfall
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
--------- (Communication Limits)
pamięć (Memory)
odgrywanie postaci (Role Playing)
--------- (Roles with Asymmetric Information)
--------- (Targeted Clues)
--------- (Traitor Game)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Alexandr Ushan
Nazwa oryginalna
Spyfall
Ocena na BGG
6.87
Pozycja na BGG
686
Poziom trudności
1.24 na 5
Pudełko zawiera
*240 kart (30 talii po 8 kart każda)
*30 woreczków strunowych
*instrukcja

Opis

Dyskrecja jest najważniejsza!

„Mamy Szpiega!” to świetna gra imprezowa z niezwykłym dreszczykiem emocji. Gracze wcielają się w agentów wywiadu na misji. Mają zinfiltrować różne lokacje i niezauważeni wrócić do bazy- niestety, wśród wysłanych na misje znajduje się Szpieg! Nie dostał on wskazówek, ani szczegółów zadania- ale doskonałe przeszkolenie sprawi, że szybko może się domyślić niektórych informacji i sabotować całą misje. Nie pozwólmy na to! Karty na stół- Mamy Szpiega!

Na czym polega gra? Pudełko „Mamy Szpiega!” zawiera 30 talii lokacji, a w każdej znajduje się jedna karta Agenta Kontrwywiadu. Przystępując do rozgrywki należy przetasować wylosowaną talię- nie podglądając jej i rozdać każdemu z uczestników. Ci, w tajemnicy, podglądają zawartość otrzymanej karty. Agenci mają w ten sposób informacje w której lokacji się znajdują, natomiast jedna z pośród osób siedzących przy stole została wyznaczona na Kontrwywiad. Jaki jest cel gry „Mamy Szpiega!”? Agenci muszą wywnioskować, kto chce sabotować misje. Natomiast kontrwywiad musi odkryć w jakiej lokacji się znajduje. Całość rozgrywki oparta jest na zadawaniu pytań- przemyślanych, sprytnych… zaszyfrowanych! Rozdający karty zadaje pierwsze pytanie wybranej przez siebie osobie. Pytany musi udzielić takiej odpowiedzi by Agenci domyślili się, że delikwent WIE w jakiej lokacji jest. Uwaga! Zbyt ogólna odpowiedź może doprowadzić do tego, że na odpowiadającego mogą paść podejrzenia- a zbyt szczegółowa ułatwi zadanie Szpiegowi! Pojedyncza tura trwa 8-15 minut. W trakcie rozdania każda, ze stron może przerwać rozgrywkę-ujawnić się i zaryzykować wskazania Szpiega, lub miejsca by wygrać. Jeśli nikomu się to nie uda po upływie czasu Kontrwywiad się ujawnia i próbuje zgadnąć gdzie jest.

„Mamy Szpiega!” to niepowtarzalna gra blefu. Koncentracja, spostrzegawczość, nonszalancja i spryt- wszystko co najlepsze w szpiegowskim klimacie! Zorganizuj wspólną misje ze znajomymi czy rodziną. Gdzie się udacie? Na stacje kosmiczną? Do warsztatu samochodowego? Na imprezę pracowniczą? Gdziekolwiek będziecie zachowajcie dyskrecje- Szpieg tylko się czai na waszą pomyłkę!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-08-05 17:12:38