Szalone Zegarki
Pudełko wymiary
20 x 20 x 6 cm
20 x 20 x 6 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.86
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra karciana (Card Game)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
5044
Ocena na BGG
6.86/10 na 459 głosy
Nazwa oryginalna
Crazy Time
Mechaniki
pamięć (Memory)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 4 do 7 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Alex et sa Guitare

Opis

Imprezowe odmierzanie czasu!

Niby z majstrowania przy czasie zawsze wynika coś niedobrego… ale nie z grą „Szalone Zegarki”! Tutaj będziemy płynąć zgodnie ze wskazówkami zegara, a czasem nawet przeciwnie! Liczy się czas, refleks, umiejętność liczenia do 12 i przede wszystkim dobra zabawa. Zasady każdy może poznać w minutę, chociaż sama gra, może zabrać naprawdę dłuuuugie godziny.

Gotowi na wyścig z czasem? „Szalone Zegarki” to imprezówka dla 4 do 7 uczestników. Siadamy w kręgu, każdy otrzymuje z przetasowanej talii taką samą liczbę kart, Zegar Główny umieszczamy na środku, a talię zasad dodatkowych w zasięgu graczy (tak! W trakcie gry czas będzie się komplikował- rządząc się własnymi prawami, będzie się zmieniał i wymagał od uczestników skupienia! ). Start! W swojej turze każdy gracz, będzie wykładał jedną kartę i odliczał jedną godzinę (pierwsza osoba, wykładając kartę mówi „pierwsza”, druga osoba „druga” itd.- bez względu na to którą godzinę wskazuje zegar na karcie.). Momentem przełomowym rundy w grze „Szalone Zegarki” jest chwila, w której godzina wypowiadana przez gracza jest taka jak ta z zegara na wykładanej karcie. W tym momencie każdy musi jak najszybciej „przyklepać” zegar centralny.

„Szalone Zegarki” to szalona zabawa, w której nawet szkoda czasu na tłumaczenie zasad- są tak banalne, że nic- tylko siadać i grać! Celem jest pozbycie się wszystkich swoich kart ze stosu- lecz pamiętaj- jeśli złamiesz jedną z zasad czasu (podstawową, czy tą, która dojdzie w trakcie rozgrywki), albo jako ostatni przyklepiesz Zegar Centralny, zgarniasz wszystkie odkryte karty ze stołu i tym samym oddalisz się od zwycięstwa! Szybko, czas ucieka!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-08-11 15:51:07