Wojownicy Podziemi
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7 cm
29.5 x 29.5 x 7 cm
Waga około
1.4 kg
Ocena
6.85
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lucrum Games
Kategorie
Zręcznościowa (Action / Dexterity)
Odkrywanie (Exploration)
Fantasy (Fantasy)
Walka (Fighting)
Humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
893
Ocena na BGG
6.85/10 na 5334 głosy
Nazwa oryginalna
Dungeon Fighter
Mechaniki
dociąganie kart (Card Drafting)
kooperacja (Co-operative Play)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
plansza modułowa (Modular Board)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Czas gry
od 40 do 60 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2015
Autor
Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino
Pudełko zawiera
* Tarcza Walki złożona z 4 części
* Znacznik skrzyni
* Wieża
* Znacznik drużyny
* 3 kości bohaterów
* 9 dodatkowych białych kości
* Znacznik lidera
* 30 złotych monet
* 12 znaczników ran
* 5 znaczników mocy specjalnych
* 7 drewnianych znaczników zdrowia
* 53 karty ekwipunku
* 53 karty potworów
* 4 karty Władcy Podziemi
* 9 kart bohaterów
* Karta zadawania obrażeń potworom
* 6 kart podziemi
* Instrukcja

Opis

Bezzębni szarlatani i astmatyczni zbóje!

Tak, to właśnie o Was drodzy gracze! Za Wasze przechwałki i rozsiewanie fałszywych bohaterskich legend o samych sobie, król kazał Was strącić do najgorszego lochu w zasięgu swojej władzy. I teraz możemy się przekonać, kto naprawdę zasługuje na miano bohatera, a komu przypadnie rola… użyźniacza gleby! „Wojownicy Podziemi” tak się o Was mówi… ale czy ktoś zasługuje na ten tytuł?

„Wojownicy Podziemi” to gra zręcznościowo-imprezowa dla 1 do 6 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Celem gry jest… przetrwanie w lochach . Na środku układamy „tarczę strzelniczą”, wieżę z przetasowanymi kartami układamy w zasięgu graczy, a każdy wybiera swoją postać (jak to bywa w RPG’ach). I tak oto przygotowaliśmy się do zwiedzenia podziemi. W swojej turze gracz, korzystając z małego planu lochów- wybiera lokacje do której się przemieści- może to być sklep, albo sąsiednia komnata. W pierwszym przypadku, może wyposażyć się w różne przedmioty pomagające przetrwać, a w drugim będzie musiał  zmierzyć się z czymś, co koniecznie owo przetrwanie postanowi ukrócić.  Koncepcja bytu w lochach załapana? Ok. Teraz najciekawsza część gry „Wojownicy Podziemi”. Otóż, wybierając tą drugą, niebezpieczną opcję, gracz dociąga kartę z wieży (w zależności od poziomu). Przedstawia ona potwora, który nas zaatakował. By go pokonać należy wykonać rzut kostką na „tarczę strzelniczą”- jeśli kostka zatrzyma się w jakimś kręgu tarczy potwór otrzymuje określoną przez krąg ilość obrażeń, natomiast jeśli kostka z tarczy spadnie- to nasza postać otrzymuje rany. Proste? Nie do końca. Niektóre potwory będzie trzeba pokonać w specjalny sposób, np. rzucając kostką z wyskoku, lub odbijając ją, turlając z czoła, bądź wykorzystując do rzutu rękę przeciwnika. Ale nie bójcie się dzielni „Wojownicy Podziemi”! Gdy na kostce wypadnie specjalny symbol- możecie skorzystać ze unikatowej zdolności postaci- rzucić czar, zadać śmiercionośne uderzenie itp. Dodatkowo- wyposażenie ze sklepu, może Was obronić przed „udziwnieniami” rzutów, utrudnić grę kumplom, bądź chronić przed niebezpiecznym wpływem ciosów!

W takiego RPG’a jeszcze nie graliście! Dzięki wydawnictwu Lucrum Games możemy się cieszyć tą niezwykłą przygodą w języku polskim! Zobacz czym „Wojownicy Podziemi” zaskarbili sobie rzeszę fanów na całym świecie i spróbujcie sami przeżyć w tym niebezpiecznym, grożącym wybuchami śmiechu lochu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-08-14 13:44:38
Dungeon Fighter