Pic na wodę!
Pudełko wymiary
9.5 x 14 x 2 cm
9.5 x 14 x 2 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
5.72
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
20666
Ocena na BGG
5.72/10 na 72 głosy
Nazwa oryginalna
What the Fake?!
Mechaniki
rysowanie linii (Line Drawing)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Stefano Negro Walter Obert
Pudełko zawiera
* 45 kart wystaw
* 8 kart ról (6 artystów i 2 fałszerzy)
* 6 ołówków
* 1 notes
* 1 instrukcja

Opis

Oryginalność to ciężki kawałek chleba!

Tym bardziej, że wokoło jest mnóstwo innych niezależnych i nietuzinkowych artystów. Oto „Pic na wodę” niesamowita gra imprezowa, o sztuce (nie-sztuce), indywidualności (mainstream’ie) i rywalizacji na malarskim rynku. Prosta, niewymagająca, zapewniające długie godziny zabawy- a im dłużej gracie, tym więcej odkrywacie i bardziej się wciągacie. Gotowi na grę, która rozkręci przyjęcie?

By zasiąść do gry „Pic na wodę” potrzebujemy od 3 do 8 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Muszą to być osoby odważne, chcące dać upust swojej ekspresyjnej duszy- gdyż w tej zabawie będziemy przede wszystkim rysować. (uwaga! Nie wymagana jest umiejętność rysowania! Sztuka rządzi się własnymi prawami!). Na początku tury, z przetasowanej talii tożsamości otrzymujemy rolę jaką odegramy. Są to przede wszystkim postaci artystów Dali, Picasso, Monet, Van Gogh… Ale! Ktoś może trafić role Fałszerza (w końcu na kopiowaniu innych też można zarobić!). By rozegrać turę „Pic na wodę” należy odsłonić temat wystawy. Teraz należy narysować trzy rzeczy z nią związane (ściśle, bądź luźno). Każdy Artysta dostaje punkt za rzecz niepowtarzalną i indywidualne podejście do tematu. Fałszerz natomiast otrzymuje punkty, za każdy „zmałpowany” rysunek! Proste? Niezwykle!

Gotowi by przelać swoje wnętrze na papier? „Pic na wodę” to niesamowite pokłady śmiechu, gdy jeden z Artystów musi wytłumaczyć swój schematyczny rysunek czołgu T55, lub abstrakcyjno-prosty gryzmoł patyczko-ludzi grających w gry planszowe. Ekspresja, impresja, kubizm, futuryzm- wszystkie style w jednym metalowym pudełeczku (dobrym na podróż) gry „Pic na wodę”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-09-02 15:31:03