Boss Monster (edycja polska)
Pudełko wymiary
14 x 21 x 4 cm
14 x 21 x 4 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.27
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
MUDUKO
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
na podstawie gry wideo (Video Game Theme)
Pozycja na BGG
2446
Ocena na BGG
6.27/10 na 16774 głosy
Nazwa oryginalna
Boss Monster: The Dungeon Building Card Game
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
eliminacja graczy (Player Elimination)
wzajemne zniszczenie (Take That)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2021
Autor
Johnny O'Neal, Chris O'Neal
Nazwa oryginalna
Boss Monster: The Dungeon Building Card Game
Ocena na BGG
6.28
Pozycja na BGG
2170
Poziom trudności
1.85 na 5
Pudełko zawiera
* 155 kart
* instrukcja

Opis

Zbuduj pixelowe lochy!

„Boss Monster” to gra karciana z serii „Joker Line”, która rzuca nas w wir nietypowej przygody. Otóż, przypada nam rola Wielkiego Pana Podziemi. Wiąże się to z zadaniem stworzenia atrakcyjnych lochów, do których zawitają Bohaterowie i różnorodni Poszukiwacze Przygód. Rzecz jest prosta- musimy ich zwabić i zniszczyć. Lochy mają być na tyle kuszące- by Śmiałkowie odważyli się do nich wejść i na tyle niebezpieczne, by już nigdy ich nie opuścili!

„Boss Monster” to gra dla 2 do 4 osób w wieku co najmniej 13 lat. Rozpoczynając losujemy (wybieramy) swojego Boss’a. Będzie on siedział na samym końcu lochów, na najniższym poziomie, w najciemniejszym kącie i czekał na śmiałków. Następnie dobieramy 5 kart pokojów i dwie karty zaklęć (odrzucając dwie dowolne). Gotowi? „Boss Monster” przebiega w turach. Na początku każdej odsłaniani są dwaj Bohaterowie- na ich kartach zaznaczone jest, czego poszukują i jakie skarby (wiedza, bogactwa, chwała) zwabi ich w podziemia. Następuje Faza Budowania. Gracze wykładają różnorodne pokoje na lewo od swojej karty bossa. Limit pokojów w jednym lochu to 5 kart. Musimy sprytnie je rozplanować, aby przyciągnąć i zabić jak największą ilość bohaterów. Tylko uwaga! Jak Bohater przejdzie wszystkie 5 poziomów lochu dochodzi do bossa i zadaje mu ranę! Jesteśmy w stanie wytrzymać 5 ciosów- także uważnie projektujmy, bo gdy lochy będą „za łatwe” szybko się nasza kariera Pana Podziemi skończy. Kolejna jest Faza Przygód. Bohaterowie decydują do którego lochu się wybiorą. Gracze którzy „gospodarzą” śmiałkom, sprawdzają i porównują czy Herosi przejdą, czy zginą w naszym „gospodarstwie”. Proste? Celem „Boss Monster” jest zebranie 10 dusz (za zabicie zwykłego bohatera jest 1 dusza, za epickiego 2 dusze!).

Nietypowe podejście do gier wideo! „Boss Monster” zmienia podejście. Nie jesteśmy śmiałkiem zwiedzającym i grabiącym lochy! Jesteśmy ucieleśnieniem zła kryjącego się w korytarzach, pogromcą odważnych! O nas opowiadają dzieciom, gdy są niegrzeczne! Proste zasady pozwalają szybko wtajemniczyć i wprowadzić nowych Boss Monsterów do podziemnego biznesu, a niesamowity klimat pixelowych grafik pozwala przenieść się jeszcze raz do niepowtarzalnej radości obcowania z platformówkami lat 80’siątych!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-09-08 16:25:48