nieTerra (bard)
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
6.8
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
edukacyjna (Educational)
ciekawostki (Trivia)
Pozycja na BGG
2066
Ocena na BGG
6.8/10 na 2273 głosy
Nazwa oryginalna
Terra
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2015
Autor
Friedemann Friese

Opis

Co wiesz o najciekawszej z planet?

„Terra” to rodzinny quiz planszowy dla 2 do 6 graczy, w wieku co najmniej 10 lat. Wydany w podobny sposób co popularna „Fauna” sprawdza wiedzę uczestników na temat otaczającego nas świata- utrwala geografię i zdradza wiele ciekawostek. Wiesz gdzie znajduje się największa rafa koralowa? Ile mierzy największy budynek na świecie? Które państwo jest najbogatsze? Wszystkiego możesz dowiedzieć się właśnie dzięki grze „Terra”!

Przygotowanie rozgrywki jest banalnie proste. Ogromną planszę przedstawiającą mapę świata rozkładamy na środku. Gracze otrzymują zestaw znaczników w swoim kolorze i możemy rozpoczynać! „Terra” przygotowała dla uczestników ogromną liczbę pytań i zagadek, podzieloną na trzy poziomy trudności. Wybraną talię (określoną kolorem trudności) należy przetasować i umieścić w specjalnym „podajniku”.  Zasłania on połowę karty (zwierającą odpowiedzi), jednocześnie pozostawiając widoczną część z zagadką. Przy każdej ciekawostce „Terra” zadaje trzy pytania. Pierwsze tyczy się miejsca na mapie (tu znacznikami musimy oznaczyć „gdzie…?”), natomiast pozostałe dwa są częścią „szacunkową”. Oznaczamy je na wykresach poniżej mapy. Gdy wszyscy uczestnicy udzielą odpowiedzi, wyciągamy kartę z „podajnika” i sprawdzamy poprawność. Osoba, która najbliższa była prawdzie otrzymuje punkty. Za precyzyjną odpowiedź uzyskujemy premię! Wygrywa osoba, która zabrnie najdalej na torze punktów zwycięstwa!

Gra, która bawi i uczy? Oczywiście! „Terra” zajmie jesienne popołudnia, zimowe wieczory i letnie burze! Takiej ilości ciekawostek nie dowiesz się na żadnej lekcji geografii! W którym roku odkryto słynną chińską terakotową armię? Którym z języków mówi największa liczba ludzi? Kiedy odkryto pierwsze kości Tyranozaura? Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedz, dzięki grze „Terra”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-09-15 15:51:44
fauna