Wojna o Pierścień: Panowie Śródziemia
Pudełko wymiary
14 x 27.5 x 5 cm
14 x 27.5 x 5 cm
Waga około
0.4 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 170 do 190 min.
Rok premiery
2012
Rok wydania
2020
Autor
Roberto Di Meglio Marco Maggi Francesco Nepitello
Pudełko zawiera
* 8 plastikowych figurek
* 5 specjalnych kości akcji
* 11 tekturowych żetonów
* 28 kart Postaci i Wydarzeń
* instrukcja
Jest to dodatek do serii Wojnie o Pierścień

Opis

Obudziła się nadzieja dla Śródziemia?

Oto dodatek do jednej z najlepszych gier planszowych według światowego rankingu BoardGameGeek. "Wojna o Pierścień: Panowie Śródziemia", to zupełnie nowe możliwości, unikalne kostki, oraz potężni bohaterowie dla obu stron! Zażarty konflikt trwa, Drużyna pozostaje w ukryciu, a Sauron ma plan podporządkowania sobie Wolnych Ludów. Czy elfy, ludzie i krasnoludy są w stanie przeciwstawić się tak niszczącej nienawiści? Czy Powiernik Pierścienia spełni swoje zadanie?

"Panowie Śródziemia" wprowadzają do gry "Wojna o Pierścień" kilka zmian. Główną jest zasada działania "Trzech Pierścieni Elfów". Zwykłe żetony z podstawki zastępujemy żetonami z dodatku- różnią się tym, że na stronie Wolnych Ludów widnieje portret Powiernika danego klejnotu. Jednym z nich jest Gandalf Szary, który w dodatku "Panowie Śródziemia" zyskał nową Kartę Postaci. Gdy Szary Pielgrzym zostaje przewodnikiem drużyny gracz Wolnych Ludów może dodać nową kość akcji- Kość Pierścienia Elfów! Dwójka pozostałych Powierników również może dodać ową kostkę do puli! Tak jest! W dodatku "Panowie Śródziemia" Potężna Galadriela, oraz Władca Rivendell Elrond otrzymali własne figurki, zasady oraz karty Postaci! Czy Sauron miałby szansę gdyby Trójka Powierników postanowiła użyć mocy swoich pierścieni przeciwko twórcy? Taką właśnie możliwość daje nam ten dodatek! Ale to nie wszystko! "Panowie Śródziemia" to nie tylko elfy- siły ciemności zostają również wzbogacone o nowe sługi. A gdyby Mroczy Barlog opuścił Morię i zaczął pustoszyć okolice? Znalazłaby się na niego siła? Gothmog- generał z Minas Morgul- także pojawia się na planszy- figurka, kostka i karta postaci, tylko czekają by wyruszyć w Środziemię i przynieść Czarnemu Panu jego zgubę!

Ogromne potęgi zetrą się na ziemi stworzonej przez J. R. R. Tolkiena. Po której stronie staniesz? "Panowie Śródziemia" to nie tylko nowe figurki o nieopisanej sile! Wprowadzona zostaje również Rada u Elronda- dzięki niej gracz Wolnych Ludów sam może zdecydować- jakie postaci wyruszą z Frodem ku Górze Przeznaczenia. Gimli, Legolas, Boromir, oraz Merry z Pippinem dostali w książce możliwość udziału w wyprawie, a co by się stało, gdyby natychmiast po Radzie udali się do swoich Królestw by ostrzec pobratymców? Tak jest! Z dodatkiem "Panowie Śródziemia", Boromir może rozpocząć "Wojnę o Pierścień" jako generał rodzinnego miasta! Legolas może obudzić Elfy z Leśnego Królestwa, a Gimli przybyć z posiłkami z Samotnej Góry! Do dzieła- "Wojna o Pierścień" dopiero się rozpoczęła!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (70x120 mm) Tarot 100 sztuk
    Koszulki Rebel (70x120 mm) Tarot 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-10-01 15:17:21